R.Meilutytė atranką įveikė užtikrintai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
R.Meilutytė atranką įveikė užtikrintai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Aug 8, 2015, 9:25 AM, atnaujinta Oct 21, 2017, 1:58 PM

Rūta Meilutytė šeštadienį pasaulio plaukimo čempionate vėl pajudėjo medalių link. Šįkart Kazanėje geriausia Lietuvos plaukikė ir olimpinė čempionė dalyvavo 50 m plaukimo krūtine rungtyje, kur nesunkiai pateko į pusfinalį. Puikiu startu išsiskirianti R.Meilutytė distanciją įveikė per 29,74 sek. ir savo plaukime buvo pirma. Tai – geriausias sezono rezultatas pasaulyje. R.Meilutytė atranką baigė pirma. Antroji atrankoje buvo jamaikietė Alia Atkinson, kuri distanciją šeštajame plaukime įveikė per 30,27 sek.

18-metė atrankoje plaukė šalia pagrindinės savo varžovės Julijos Jefimovos. Po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo sugrįžusi 23 metų rusė distanciją įveikė per 30,45 sek. Aštuntajame plaukime ji buvo antra.

J.Jefimova 2013 metų pasaulio čempionate 50 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo auksą.

Rusijos sportininkė šią savaitę sutrukdė R.Meilutytei iškovoti auksą 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Rio žaidynių startui besiruošianti R.Meilutytė tuomet laimėjo sidabrą.

J.Jefimovai motyvacijos laimėti ir šiame plaukime netrūksta. 2013 metais Barselonoje vykusiame pasaulio čempionate J.Jefimova laimėjo 200 m plaukimo krūtine varžybas, bet Kazanėje patyrė visišką fiasko, kai neperžengė net atrankos barjero.

Rusijos žiniasklaidoje greitai pasklido gandas, kad naktį prieš plaukimą kažkas įsiveržė į J.Jefimovos kambarį ir esą toks incidentas sutrukdė jai susikaupti. Vėliau paaiškėjo, kad niekas įsilaužti nenorėjo – tiesiog viešbučio gyventojas sumaišė kambarius.