R. Meilutytė ir vėl kovos dėl pasaulio čempionato aukso

Rūta Meilutytė efektingai pradėjo žygį 50 m plaukimo krūtine varžybose, kai pasaulio čempionato Kazanėje atrankoje nepaliko vilčių savo varžovėms. 18 metų Lietuvos plaukimo žvaigždė puikiai pasirodė ir pusfinalyje, pademonstravusi, kad ne veltui yra laikoma favorite laimėti aukso medalį.

R.Meilutytė kovos dėl 50 m plaukimo krūtine aukso.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2015-08-08 17:20, atnaujinta 2017-10-21 12:27

R.Meilutytė ir šįkart startavo užtikrintai. Distanciją ji įveikė per 29,98 sek. Lietuvės rezultatas ir vėl buvo pirmasis. Nuo jos Rusijos sportininkė Julija Jefimova atsiliko 0,16 sek. Pastaroji gerokai padidino savo greitį nuo atrankos. Trečioji antrajame plaukime buvo Jennie Johansson iš Švedijos. Ji distanciją įveikė per 30,39 sek.

Pirmajame plaukime pirmoji buvo amerikietė Jessica Hardy. Dėl dopingo anksčiau diskvalifikuota sportininkė distanciją įveikė per 30,25 sek. Atrankoje gerai pasirodžiusi Alia Atkinson buvo trečia. Jamaikietė distanciją įveikė per 30,78 sek. Antroji vieta pirmajame plaukime atiteko ukrainietei Marijai Liver (30,64 sek.).

R.Meilutytė atrankoje distanciją įveikė per 29,74 sek. Ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Lietuvė atrankoje buvo pirma, o antrąjį pagal gerumą laiką parodžiusi jamaikietė A.Atkinson finišą pasiekė per 30,27 sek.

R.Meilutytė atrankoje plaukė šalia rusės J.Jefimovos takelio. Po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo sugrįžusi J.Jefimova distanciją įveikė per 30,45 sek.

J.Jefimova 2013 metais Barselonoje vykusiame pasaulio čempionate 50 m plaukimo krūtine varžybose iškovojo auksą. Rusijos plaukikė jau kartą Kazanėje sutrukdė R.Meilutytei džiaugtis geriausiu medaliu. 100 m plaukimo krūtine varžybose J.Jefimova iškovojo auksą ir lietuvei atiteko sidabras.