Neįtikėtina: R. Meilutytė 50 m plaukime liko be medalio

R.Meilutytė 50 m plaukimo krūtine varžybose buvo 4-a.<br>AP nuotr.
R.Meilutytė (dešinėje) žiūri į rezultatą, o J.Johansson (viduryje) jau džiaugiasi pirmąja vieta. Kairėje – sidabrą laimėjusi A.Atkinson.<br>AP nuotr.
Čempione tapusios švedės J.Johansson reakcija.<br>AP nuotr.
R.Meilutytė iki Rusijos atstovės J.Jefimovos, kuri laimėjo bronzą, pritrūko vos 0,01 sek.<br>AP nuotr.
Čempione tapusios švedės J.Johansson reakcija.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Aug 9, 2015, 5:01 PM, atnaujinta Oct 21, 2017, 8:13 AM

Rūta Meilutytė atrankoje ir pusfinalyje demonstravo dideles ambicijas. Ji buvo laikoma viena pagrindinių favoričių laimėti 50 m plaukimo krūtine auksą, bet Lietuvos sportininkė netikėtai liko be nieko. R.Meilutytė sekmadienį finale užėmė ketvirtąją vietą ir pateikė vieną didžiausių pasaulio plaukimo čempionato sensacijų Kazanėje.

R.Meilutytė distanciją įveikė per 30,14 sek. Ji nuo čempione tapusios 27 metų švedės Jennie Johansson (30,05 sek.) atsiliko 0,09 sek. Iki bronzos jai pritrūko vos 0,01 sek.

Sidabro medalis atiteko jamaikietei Alia Atkinson, kuri distanciją įveikė per 30,11 sek. Bronzos medalį iškovojo 2013 metų 50 m plaukimo krūtine pasaulio čempionė iš Rusijos Julija Jefimova. Ji distanciją įveikė per 0,08 sek.

18 metų R.Meilutytė Kazanėje laimėjo 100 m plaukimo krūtine varžybų sidabro medalį. Auksą tuomet iškovojo po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimu grįžusi J.Jefimova.

R.Meilutytė 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 29,98 sek. Nuo jos tuomet J.Jefimova atsiliko 0,16 sek.

Atrankoje R.Meilutytės atotrūkis nuo rusės buvo gerokai didesnis. R.Meilutytė distanciją įveikė per 29,74 sek. Ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

J.Jefimovai tuomet buvo užfiksuotas 30,45 sek. laikas.

2013 metų pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje 50 m krūtine auksą laimėjo J.Jefimova.