Lietuvos sklandytojui V.Motūzai – Europos čempionato sidabras

Paigęs pasirodymą V.Motūza sakė, jog išsipildė dar prieš čempionatą pasakyti jo žodžiai, kad su tokiu greitu sklandytuvu kaip „mini LAK“ tarp čempionato dalyvių jis bus prizininkas.

Pociūnuose dvi savaites vyko Europos čempionatas.
Daugiau nuotraukų (17)

Aug 16, 2015, 11:09 AM, atnaujinta Oct 20, 2017, 10:05 AM

Tai geriausias V.Motūzos rezultatas tarptautinėse varžybose. Prieš 11 metų pasaulinėje klasėje lietuvis buvo ketvirtas, tada laimėjo pirmąjį savo aukščiausią trofėjų iškovojęs lenkas Sebatianas Kawa.

Šio čempionato laimėjimas parodė, jog Lietuvoje, bendrovėje „Sportinė aviacija ir Ko“ pagamintas sklandytuvas – vienas geriausių savo klasėje.

Kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo JAV atstovas Francisas G.Pinas (8954 taškai), kuris laimėjo pratimą ir lemiamu momentu sugebėjo aplenkti Prancūzijos atstovą Antoine'ą Havet ir Australijos pilotą Morganą Sandercooką.

Lietuvos sklandymo čempionato programoje (MIX klasė) dalyvavę 2016 m. Pasaulio sklandymo čempionato parengiamųjų varžybų įvairių šalių pilotai taip pat išsiaiškino, kas stipresnis.

Šiose varžybose jau po pirmųjų pratimų lyderius tapęs tarptautinis sklandytojų duetas lietuvis Darius Liaugaudas ir lenkas Adamas Czeladzkis surinko 11247 taškus ir niekam neleido abejoti savo pergale. Abu pilotai yra patyrę traumas ir dabar juda neįgaliųjų vežimėliuose, bet ore, kaip parodė varžybos, jiems nėra lygių.

Antras liko patyręs pilotas iš Japonijos Makoto Ichikawa (9997 taškai), trečiąją vietą užėmė australas Dylanas Lampardas (9463 taškai).

Lietuvos sklandymo čempionato klubinėje klasėje čempionas išaiškėjo tik paskutiniame pratime. Juo tapo Vytautas Rasimavičius (10300 taškų), kuris laimėjęs dvyliktąjį pratimą tapo nepavejamas varžovų. Be konkurencijos čempionate startavęs australas Tobias Geigeris liko antras (10263 taškai).

Lietuvos sklandymo čempionato klubinėje klasėje antroji vieta atiteko Joriui Vainiui (9749 taškai), trečioji – Martynui Sližui (9729 taškai).