H. Žustautas užtikrintai pateko į pasaulio čempionato finalą

21-erių metų H. Žustautas finišavo per 39,332 sek.

Lietuviai – finale.<br>Gintaro Šiupario nuotr. iš archyvo.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 20, 2015, 6:44 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 5:45 PM

Lietuvos sportininką aplenkė tik Kinijos kanojininkas Li Čiang (38,658 sek.), bet nuo lietuvio vos 0,073 sek. atsiliko vokietis Stefanas Kirajus (39,415 sek.).

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Į finalą pateko po du kanojininkus iš keturių atrankos plaukimų, bei dar vienas pagal geriausią rezultatą.

Tarp visų 36 pusfinalyje startavusių dalyvių lietuvio laikas buvo aštuntas.

200 m distancijos finalas vyks šeštadienį.

Pirmųjų Europos žaidynių nugalėtojas H. Žustautas planetos pirmenybėse kovoja dėl patekimo į 2016 metų olimpines žaidynes. Į jas pateks pirmąsias septynias vietas užėmę kanojininkai.

Vyrų dviviečių baidarių 200 m distancijoje antrajame pusfinalio plaukime ketvirtadienį lietuviai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.

29-erių metų A. Lankas ir 30-metis E. Ramanauskas finišavo per 31,841 sek.

Antrajame pusfinalio plaukime geriausią rezultatą pasiekė serbai Nebojša Grujičius ir Marko Novakovičius – 31,641 sek.

Į finalą pateko po dvi įgulas iš keturių pusfinalio plaukimų, bei dar viena pagal geriausią rezultatą.

Europos čempionato prizininkams A. Lankui ir E. Ramanauskui keliamas tikslas iškovoti kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Į jas pateks 1-6 vietas planetos pirmenybėse užėmusios įgulos.

Lietuvis Mindaugas Maldonis vyrų vienviečių baidarių varžybų 1000 m distancijoje pusfinalyje ketvirtadienį užėmė 31-ąją vietą ir į finalą nepateko.

M. Maldonis ketvirtajame pusfinalio plaukime finišavo per 3 min. 39,07 sek. ir tarp devynių dalyvių buvo paskutinis.

Šiame plaukime nugalėjo slovakas Peteris Gelle – 3 min. 25,589 sek.

Pusfinalyje varžėsi 36 baidarininkai.

Į finalą pateko po du dalyvius iš keturių pusfinalio plaukimų, bei dar vienas pagal geriausią rezultatą.

Vyrų dviviečių baidarių 1000 m distancijoje ketvirtajame pusfinalio plaukime ketvirtadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą.

Lietuvos baidarininkai finišavo per 3 min. 9,773 sek.

Greičiau už lietuvius irklavo Vokietijos (3.08,801) ir Baltarusijos (3.09,633) įgulos.

Į pusfinalį pateko po septynias įgulas iš penkių atrankos plaukimų, bei dar viena pagal geriausią rezultatą. Būtent lietuviai ir pelnė paskutinį kelialapį į finalą.

Tarp visų 35 pusfinalyje startavusių įgulų mūsiškiai pasiekė ketvirtą rezultatą.

1000 m distancijos finalas vyks šeštadienį.

R. Nekriošius ir A. Olijnikas pasaulio čempionate kovoja dėl patekimo į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Į jas pateks 1-6 vietas užėmusios įgulos.