Europos čempionatas penkiakovininkui J. Kinderiui buvo nevykęs

Iš viso J. Kinderis finale surinko 1417 taškų.

J. Kinderis<br>M.Kulbio nuotr.

Aug 22, 2015, 9:03 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 9:45 AM

Varžybos prasidėjo plaukimo rungtimi, kurioje lietuvis pademonstravo sau visai neblogą rezultatą – 2 minutės 07,64 sekundės (24 vieta; 318 taškų).

Norint įsiterpti į kovą dėl aukščiausių vietų reikėjo gerai fechtuotis, tačiau to padaryti J. Kinderiui nepavyko. Lietuvis laimėjo tik 13 dvikovų iš 35 (33 vieta) ir savo sąskaitą papildė vos 180 taškų.

Papildomame fechtavimosi etape vilnietis įveikė lenką Sebastianą Stasiaką ir italą Fabio Poddighe'ą taip pelnydamas dar 2 taškus.

Jojimo rungtyje Lietuvos sportininkui nepavyko sėkmingai įveikti tik vienos kliūties, bet buvo surinkti dar 4 baudos taškai už viršytą laiko limitą ir iš viso pelnyti 289 taškai (16 vieta).

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį lietuvis nuo pirmavusio airio Arthuro Lanigano-O'Keeffe'o atsiliko 81 sek., o nuo olimpinį kelialapį garantuojančią 8-ąją vietą užėmusio čeko Davido Svobodos – 49 sek.

Pagerinti savo poziciją J. Kinderiui pavyko, bet tik iki 21-osios vietos. Lietuvis trasoje sugaišo 11 min. 10,89 sek., rungtyje užėmė aukštą 6-ąją vietą ir pelnė dar 630 taškų.

Naujuoju Europos čempionu tapo airis A. Laniganas-O'Keeffe'as (1487 tšk.), sidabro medalis atiteko prancūzui Valentinui Pradesui (1476 tšk.), o bronzos – italui Ricardo De Lucai (1475 tšk.). Beje, V. Pradesas kombinuotąją rungtį pradėjo 11-as (-41 sek. nuo lyderio), o R. De Luca – 13-as (-42 sek.).

Europos čempionatas buvo paskutinė galimybė sportininkams asmeniškai išsikovoti kelialapius į olimpines žaidynes. Paskutinieji kelialapių savininkai paaiškės 2016 metais po pasaulio čempionato, o jų savininkus lems Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos reitingas. Olimpinėse varžybose vienai šaliai gali atstovauti daugiausiai po 2 vyrus ir moteris.

Senojo žemyno čempionatas Anglijoje baigsis sekmadienį moterų asmeninių varžybų finalu, kuriame dalyvaus Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė.