H. Žustauto yriais Lietuva gavo olimpinį kelialapį

Planetos baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse Italijoje šeštadienį vyrų sprinto 200 m rungties finale penktą vietą užėmė bei vieną iš septynių kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpiadą pelnė kanojininkas Henrikas Žustautas.

H.Žustautas pasaulio pirmenybėse Milane finišavo penktas.<br>T.Vencevičiaus nuotr.
H.Žustautas
H.Žustautas

2015-08-22 12:45, atnaujinta 2017-10-19 11:53

Tai nėra vardinis olimpinis bilietas. H.Žustauto užimta vieta suteikia teisę kitąmet Brazilijoje mūsų šaliai deleguoti vieną kanojininką sprinto rungtyje.

Tačiau, ar tai bus H.Žustautas, ar 2012 metų olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas paaiškės per papildomas nacionalines atrankos varžybas kitų metų pradžioje.

21-erių H. Žustautas šiame sezone tris kartus aplenkė J.Šukliną.

H.Žustautas iškovojo pirmųjų Europos žaidynių bei pasaulio jaunimo čempionato auksą, bet pasaulio čempionate liko žemiau garbės pakylos.

Vyrų pagrindiniame A finale, aplenkęs varžovus iš Ukrainos, Portugalijos, Vengrijos ir Azerbaidžano, distanciją jis įveikė per 39,105 sekundės.

Šios rungties aukso medalį iškovojo baltarusis Artiomas Kozyrius (38,605 sek.), sidabrą pelnė kinas Qiangas Li (38,815 sek.), o bronza tenkinosi brazilas I. Queirozas Dos Santosas (38,915 sek.).