I. Navakauskas apmaudą veja mintimis apie olimpinį medalį

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Italijoje sekmadienį vyrų 200 m – sprinto – rungties finale ketvirtąją vietą užėmė, tačiau kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes užsitikrino 25-erių baidarininkas Ignas Navakauskas.

Baidarininkas I.Navakauskas pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą.<br>Asmeninio albumo nuotr.
I.Navakauskas pasaulio čempionate Milane užėmė aukščiausią – 4 vietą tarp Lietuvos irkluotojų. Greta – treneris R.Petrukanecas.<br>LBKI nuotr.
I.Navakauskas pasaulio čempionate Milane užėmė aukščiausią – 4 vietą tarp Lietuvos irkluotojų.<br>LBKI nuotr.
Treneriui E.Gustui pasaulio čempionate suėjo 60 metų.<br>LBKI nuotr.
I.Navakauskas (dešinėje žemai) pasaulio čempionate Milane užėmė aukščiausią – 4 vietą tarp Lietuvos irkluotojų.<br>LBKI nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 23, 2015, 12:09 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 8:22 AM

„Džiaugiuosi iškovota ketvirta vieta pasaulio čempionate, ji garantuoja Lietuvai vietą olimpinėse žaidynėse. Tai buvo pagrindinis mano šio sezono tikslas ir smagu, kad jį pavyko įgyvendinti, – sakė I.Navakauskas. – Aišku, labai apmaudu, kad nepavyko iškovoti medalio, dar apmaudžiau, kad likau vos per žingsnį nuo apdovanojimo. Su treneriu analizuosime klaidas, jas taisysime ir sieksiu pakilti aukščiau kitais metais vyksiančioje olimpiadoje.“

Lietuvos sportininko, finale aplenkusio varžovus iš Argentinos, Čekijos, Lenkijos, Ekvadoro bei Rusijos, laikas – 35,410 sekundės.

Šios rungties aukso medalis atiteko kanadiečiui Markui De Jonge'ui (34,802 sek.), sidabrą iškovojo prancūzas Maxime'as Beaumont'as (34,993 sek.), o bronza tenkinosi švedas Peteris Menningas (35,002 sek.).

Šeštadienį pirmąjį bilietą į olimpines žaidynes mūsų šaliai iškovojo kanojininkas Henrikas Žustautas, buvęs penktasis 200 m sprinte.

H.Žutaustui dar reikės apginti savo teises važiuoti į Rio, nes jis kitų metų pradžioje dar turės varžytis nacionalinėje atrankoje su 2012 metų olimpiniu vicečempionu Jevgenijumi Šuklinu, kurį aplenkė šiemet tris kartus.

I.Navakauskas šiuo metu yra akivaizdžiai stipriausias šalies sprinto baidarininkas, tad jis dėl olimpinio bilieto jau gali būti ramus.

2012 metais I.Navakauskas nepateko į olimpines žaidynes Londone, nes dar buvo nepajėgęs mesti iššūkio Egidijui Balčiūnui – dabartiniam Lietuvos irklavimo rinktinės vadovui.

Bet šiais metais I.Navakauskas atsiskleidė.

Gegužę jis iškovojo pirmąjį ryškų laimikį per savo karjerą – Europos pirmenybių bronzą.

Tai jam pavyko, nepaisant automobilio avarijos, kurią patyrė pakeliui į oro uostą, prieš išskrendant į žemyno čempionatą.

Europos žaidynėse Azerbaidžane I.Navakauskas buvo šeštas. Aukšti šviesiaplaukio rezultatai liudija tai, kad jis plaukia gera kryptimi.

„Džiugina tai, kad Ignas geriausią sportinę formą pasiekia per svarbiausias sezono varžybas ir jose demonstruoja stabilius rezultatus - jau keletą metų iš eilės pasaulio ir Europos čempionatuose jis pakliūna tarp geriausių, – sakė baidarininko treneris Romas Petrukanecas. – Ketvirta vieta esame patenkinti, nors visada norisi medalių. Šiame lygyje į viršų kylama palengva, žingsnis po žingsnio, nes pasaulyje labai daug pajėgių varžovų ir konkurencija tik didėja. Todėl džiaugiamės iškovota vieta ir kelialapiu, o viltis laimėti medalį atidedame iki kitų metų olimpiados“.