20 km bėgime Vilniuje triumfavo V. Žūsinaitė ir J. Beržanskis

Devintą kartą Vilniuje vykusiose „Bėgimo su Živile Balčiūnaite“ varžybose 20 km, 10 km ir 3,5 km rungtyse dalyvavo keli šimtai bėgikų. Tradicinis bėgimas buvo ir Lietuvos 10 km bėgimo čempionatas. Varžybų dalyviai startavo Upės gatvėje, netoli Baltojo tilto ir bėgo atnaujinta.

Bėgimas vyko atnaujinta trasa, kuri visiems patiko.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Oct 17, 2015, 9:43 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 11:18 AM

Ilgiausią 20 km nuotolį įveikti pasiryžo daugiau nei 150 dalyvių. Pirmasis finišavęs Justinas Beržanskis (1 val. 07 min. 03 min.) negailėjo pagyrų trasai. Antrąją vietą užėmė Tadas Pavolis (1 val. 09 min. 47 sek.), trečia vieta atiteko baltarusiui Vasiliui Lialekai (1:10:15).

Moterų grupės nugalėtoja tapusi Vaida Žūsinaitė 20 km nuotolį įveikė per 1 val. 19 min. 36 sek. „Prieš varžybas buvau nusprendusi bėgti daug lėčiau, padaryti gerą treniruotę, tačiau prabėgau greičiau nei planavau. Ir nors rezultatas nėra labai geras, jis mane nustebino ir nudžiugino. Pradžia buvo per greita, todėl jau po 3 km pasidarė sunku. Sulėtinau tempą ir stengiausi bėgti maloniu greičiu, tik paskutiniuose keliuose kilometruose vėl pagreitėjau. Labai patiko nauja trasa – nenuobodi, buvo ir kalniukų, ir nuokalnių, gera danga. Tokia trasa bėgant galima pasiekti puikių rezultatų. Smagu, kad varžybų organizatoriai stengiasi surengti ne tik gražią šventę bėgimo mylėtojams, bet ir suteikia galimybę bėgti patogiai, pasiekti gerų rezultatų“, – kalbėjo V.Žūsinaitė.

20 km rungtyje antrą vietą užėmė Loreta Bliujienė (1:22:17), trečioji finišavo baltarusė Natalija Malinouskaja (1:30:44).

10 km rungtyje varžėsi daugiau nei 300 bėgikų.

Lietuvos 10 km čempionu tapo Remigijus Kančys, nuotolį įveikęs per 30 min. 46 sek. Nedaug nuo nugalėtojo atsiliko antrosios vietos laimėtojas Mindaugas Viršilas (30:50), trečiasis finišavo Egidijus Adomkaitis (33:53).

Ypatingas renginio svečias, atstovaujantis oficialiuose žemėlapiuose neegzistuojančiai Vakarų Sacharai ir dokumentinio filmo „Bėgikas“ herojus Salahas Aimadanas, įveikęs 10 km nuotolį per 34 min. 1 sek., finišavo ketvirtas.

Lietuvos 10 km čempionės titulas antrąkart atiteko Dianai Lobačevskei (34:18). 10 km rungties moterų kategorijoje antroji finišavo Milda Vilčinskaitė (35:36), aplenkusi trečiąja moterų įskaitoje likusią seserį dvynę Moniką Vilčinskaitę (36:38).

Trumpoje 3,5 km distancijoje rungėsi virš 220 bėgikų. 10 min. 41 sek. užtrukęs Tomas Rėzgis finišavo pirmas, antras atbėgo Šarūnas Mockus (10:57), nuo kurio tik viena sekunde atsiliko trečios vietos laimėtojas Aleksandras Savickis (10:58).

3,5 km moterų įskaitoje greičiausia buvo Evelina Uševaitė, distanciją įveikusi per 12 min. 23 sek. Antroji finišavo Monika Šaltenytė (12:43), o trečioji – Ieva Želvytė (13:23).

Gausus būrys mažųjų sporto mėgėjų išbandė 1 km nuotolį – daugumai jų gelbėjo tėvai, tačiau tai netrukdė pajausti varžybų atmosferą ir bėgimo malonumą. Į trumpiausią renginio distanciją, kurioje laikas nėra fiksuojamas, užsiregistravo arti 200 dalyvių.

Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė ypatingą prizą dviems sportiškiausioms, gausiausią komandą surinkusioms mokykloms.

Kuponą, sportiniam inventoriui įsigyti, trečius metus iš eilės laimėjo Vilniaus Žemynos gimnazija, surinkusi daugiau nei 120 dalyvių, juo taip pat buvo apdovanota Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija.

Apdovanojimus mokyklų atstovams įteikė Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Ž.Balčiūnaitės vardo bėgimo dalyviai ir svečiai jau antrus metus buvo kviečiami palaikyti organų donorystės ir transplantacijos idėją. Sutikimą organų donorystei pasirašė virš 20 žmonių.