Trys Lietuvos biatlonininkai pranoko pasaulio čempioną

Estešunde (Švedija) tęsiasi pirmas pasaulio biatlono taurės etapas. Trečiadienį biatlonininkai pirmą kartą šį sezoną startavo ne komandinėje rungtyje.

Tomas Kaukėnas užėmė aukštesnę vietą nei per visą praėjusį sezoną.<br>R.Trakio nuotr.

2015-12-02 19:47, atnaujinta 2017-10-01 15:51

Vyrų 20 km asmeninėse lenktynėse sėkmingai pasirodė visi trys Lietuvos atstovai: tris baudos minutes „uždirbęs“ Tomas Kaukėnas užėmė 41 vietą (šaudymas 1+1+0+1), dukart suklydęs Karolis Dombrovskis (0+1+0+1) – 44-ą, o antrą sezoną biatlono šautuvą laikantis Vytautas Strolia – 71-ą (1+0+1+1).

Praėjusiais metais T.Kaukėno užimta aukščiausia vieta buvo 42-oji, tuo tarpu K.Dombrovskis Švedijoje pasiekė antrą geriausią karjeros rezultatą. Beje, už visų trijų Lietuvos biatlonininkų nugarų liko šios rungties planetos čempionu 2012-aisiais tapęs Slovėnijai atstovaujantis kroatas Jakovas Fakas (78 vieta, 7 netaiklūs šūviai). Varžybose startavo 104 biatlonininkai.

Asmeninių lenktynių nugalėtoju tapo 95-ą pergalę karjeroje iškovojęs 41-erių metų norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas. Be klaidų šaudęs sportininkas 27,1 sek. pranoko kartą suklydusį vokietį Simoną Schemppą (1 baudos minutė). Trečią vietą užėmė rusas Aleksejus Volkovas, nugalėtojui pralaimėjęs 38,2 sek.

T.Kaukėnas O.E.Bjoerndalenui nusileido 4 min. 50,8 sek., K.Dombrovskis – 5 min. 0,1 sek., o V.Strolia – 7 min. 21,7 sek.

Pagal pelnytus Nacijų taurės taškus šioje rungtyje Lietuvos komanda užėmė aukštą 14 vietą.

Primename, jog 20 valstybių 2016-2017 metų sezone iškovos teisę deleguoti po penkis biatlonininkus į Pjongčango olimpines žaidynes.

Ketvirtadienį 15 km asmeninėse lenktynėse dalyvaus Diana Rasimovičiūtė-Bricė, Natalija Kočergina bei Gabrielė Leščinskaitė.