21 metus gyvavusį rekordą pagerinęs Mindaugas Sadauskas – pirmas

Mindaugas Sadauskas pribloškė nuostabiu rezultatu šeštadienio rytą.

M.Sadauskas pagerino Lietuvos rekordą 100 m laisvuoju stiliumi distancijoje.<br>„Reuters“ nuotr.
M.Sadauskas pernai iš JAV persikėlė treniruotis į Angliją.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 5, 2015, 9:16 AM, atnaujinta Oct 1, 2017, 4:34 AM

Europos plaukimo trumpajame baseine čempionato Netanijoje (Izraelis) prestižinėje rungtyje – 100 m laisvuojų stiliumi – lietuvis buvo pats greičiausias tarp 65 plaukikų atrankos varžybose.

M.Sadauskas distanciją įveikė per 47,18 sek.

25 metų šviesiaplaukis lietuvis 0,36 sek. pagerino Raimundo Mažuolio rekordą, pasiektą dar 1994 metais.

Plimute pas Rūtos Meilutytės trenerį Joną Ruddą besitreniruojantis M.Sadauskas vakare plauks pusfinalio plaukime.

Šioje rungtyje Europos pirmenybėse Izraelyje trūksta kelių favoritų. Atrankoje po lietuvio greičiausi buvo lenkas Sebastianas Szczepanskis (47,30 sek.), baltarusis Artiomas Mačekinas (47,44 sek.) bei rusas Aleksandras Kliukinas (47,45 sekundės).

19-metis Povilas Strazdas (49,38 sek.) užėmė 40-ąją vietą.

Pusfinalyje šeštadienio vakare plauks Deividas Margevičius.

Šiemet į profesionalų plaukimą grįžęs 20-metis atletas 50 m peteliške rungties atrankoje buvo 15-as.

Jis distanciją įveikė per 23,55 sek., o greičiausias buvo italas Matteo Rivolta (23,55 sek.).

100 m kompleksinio plaukimo atrankos varžybose Danas Rapšys užėmė 21-ąją vietą. 20-metis plaukikas distanciją įveikė per 54,23 sek, ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių nepateko.

Šeštadienio vakaras nusimato įdomus Lietuvos sporto mėgėjams.

Varžysis ne tik M.Sadauskas ir D.Margevičius, bet ir Giedrius Titenis.

Jis plauks 100 m krūtine finale ir bus rimtas pretendentas į medalius. Penktadienį pusfinalyje G.Titenis buvo trečias.