Giedriaus Titenio grybšniai Europos čempionate – bronziniai!

Giedrius Titenis neprapuolė tarp Europos plaukimo žvaigždžių.

G.Titenis (dešinėje) Europos plaukimo pirmenybėse iškovojo bronzą. Auksas atiteko vokiečiui M.Kochui (viduryje), sidabras – britui A.Peaty.<br>AFP nuotr.
G.Titenis (kairėje)) Europos plaukimo pirmenybėse iškovojo bronzą. Auksas atiteko vokiečiui M.Kochui (viduryje), sidabras – britui A.Peaty.<br>AFP nuotr.
G.Titenis – tituluočiausias iš septynių Lietuvos plaukikų, kurie varžosi Europos čempionate Izraelyje.<br>AFP nuotr.
G.Titenis iškovojo pirmąjį Europos čempionato medalį trumpajame – 25 metrų baseine.<br>AFP nuotr.
Europos plaukimo čempionu 100 m krūtine rungtyje tapo vokietis M.Kochas.<br>AFP nuotr.
Europos plaukimo vicečempionu 100 m krūtine rungtyje tapo britas A.Peaty.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 5, 2015, 2:44 PM, atnaujinta Oct 1, 2017, 3:03 AM

Galbūt todėl, kad jis pats priklauso elitiniam būriui.

26 metų anykštėnas iškovojo bronzą Europos čempionate trumpajame baseine Izraelyje, pagerinęs Lietuvos rekordą 100 m krūtine distancijoje – 57,02 sek.

Auksą iškovojo vokietis Marco Kochas (56,74 sek.), sidabrą – britas Adamas Peaty (56,96).

Finale G.Titenio startas nebuvo tobulas (reakcijos laikas ir atsispyrimas nuo bokštelio 0,76 sek.), bet jis lipo lyderiams ant kulnų.

Lietuvis buvo trečias įpusėjus distancijai (26,4 sek.). Atkakliose ir gražiose lenktynėse M.Kochas įsiveržė į priekį, už jo A.Peaty, o už šio pasaulio čempiono – G.Titenis.

Jis buvo dar 0,06 sek. greitesnis nei atrankoje penktadienį, kai buvo antras, beveik sekunde pagerinęs sau pačiam nuo 2009 metų priklausiusį Lietuvos rekordą. Pusfinalyje anykštėnas buvo trečias (57,47 sek.).

Europos čempionate jam teko grumtis su solidžia kompanija. Čempionu šiandien tapęs 25 metų M.Kochas šiemet tapo ir pasaulio pirmenybių nugalėtoju 200 m krūtine distancijoje.

A.Peaty yra pasaulio rekordininkas 50 ir 100 m krūtine ilgajame baseine, kur šiemet iškovojo tris aukso medalius pasaulio pirmenybėse Kazanėje.

Už G.Titenio nugaros liko patyręs 27 metų italas Fabio Scozzoli (57,14 sek.), pirmavęs įpusėjus distancijai.

Penktas finišavo 2012 metų olimpinis čempionas vengras Danielis Gyurta (57,45), o šeštas slovėnas Damiras Dugonjičius (57,58 sek.), prieš tris dienas Izraelyje tapęs Europos čempionu perpus trumpesnėje distancijoje.

G.Titenis yra tituluočiausias tarp septynių Lietuvos plaukikų, kurie šią savaitę varžosi Izraelyje.

2009 metais jis yra iškovojęs pasaulio čempionato Romoje bronzą 200 m krūtine.

Pernai Europos čempionate ilgajame (50 m.) baseine Berlyne G.Titenis plaukdamas krūtine iškovojo net tris medalius – du bronzos (100 ir 200 m) ir vieną sidabrą (50 m).

Šiame Europos čempionate G.Titenis 50 metrų finale finišavo penktas, pasiekęs Lietuvos rekordą (26,38), o 200 m krūtine rungtį praleido.

Šeštadienio vakarą į svarbius startus Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine pirmenybėse Izraelyje stojo ir Mindaugas Sadauskas ir Deividas Margevičius, plaukę pusfinalio varžybose.

D.Margevičius 50 metrų peteliške rungtį įveikė per 23,22 sek. pusfinalyje užėmė 11 vietą. Iki finalo, kuriame šįvakar plauks aštuoni geriausi plaukikai, D.Margevičiui trūko tik 0,04 sek.

Atrankoje šeštadienį ryte 20-metis plaukikas, šiemet po pertraukos grįžęs į profesionalų sportą, buvo tryliktas (23,55 sek.).

Šeštadienio vakare į Netanijos baseiną šoko ir M.Sadauskas, kuris startavo 100 metrų laisvuoju stiliumi pusfinalyje.

Įveikęs rungtį per 47,50 sek. jis septintuoju rezultatu įšoko į finalą, vyksiantį sekmadienį vakare.

M.Sadauskas sukūrė stebuklą šeštadienio rytą atrankos varžybose, kai buvo pirmas tarp visų 65 šios prestižinės rungties plaukikų ir pagerino 21 metus gyvavusį Raimundo Mažuolio Lietuvos rekordą.

Pernai JAV studijas baigęs ir į Plimutą (Anglija) pas Rūtos Meilutytės trenerį Joną Ruddą persikraustęs M.Sadauskas atrankoje distanciją įveikė per 47,18 sek. Tai – 0,36 sek. greičiau nei R.Mažuolio 1994 metų pasiekimas.

Olimpinė čempionė R.Meilutytė dėl rankos traumos šiame Europos čempionate nedalyvauja, nusprendusi tęsti pratybas Plimuto baseine.

Šeštadienį mėgstamą Rūtos rungtį Europos čempionate – 100 m krūtine – laimėjo suomė Jenna Laukkannen.

Europos čempione tapusi suomė distanciją įveikė per 1 min. 4,56 sek.

R.Meilutytė prieš dvejus metus Europos čempionate Danijoje buvo žymiai greitesnė (1 min. 2,92 sek.).