Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko Kaune įveikti slovakų

Galiausiai keliai prie varžovų vartų buvo atrasti, rezultatas netrukus pradėjo kisti lietuvių naudai. 15 min 5:3. Slovakai pradėjo strigti puolime, o lietuvių vartus puikiai saugojęs Giedrius Morkūnas „užkamšydavo“ gynyboje atsiradusias spragas. Ir toliau lietuviai didino savo pranašumą, bei likus 10 minučių iki kėlinio pabaigos buvo priekyje 7:3. Po beveik dvidešimties minučių tylos slovakai pelnė savo įvartį – 7:4.

Lietuvos rankinio rinktinė neįveikė slovakų.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 7, 2016, 8:06 PM, atnaujinta Jun 11, 2017, 4:40 PM

Labai nerezultatyvi rungtynių pradžia buvo palanki slovakams, kurie uždarė lietuvių puolimą ir 8 minutę pirmavo 3:0. Lietuvos rinktinė neblogai gynėsi, bet strigo puolimas. Daugiausiai prie to prisidėjo puikiai žaidęs varžovų vartininkas Richardas Stochlas.

Kėlinys pasibaigė rezultatyviomis abiejų ekipų atakomis, o po 30 minučių švieslentėje degė skaičiai 9:6. Antrąjį kėlinį puikai pradėję slovakai jau 10-tą jo minutę pirmavo 12:11. Vėliau savo persvarą padidino iki trijų 18:15. Po šio epizodo lietuviai sustiprino gynybą ir varžovai įvarčių nebepelnė.

Lietuvos rinktinė likus 2 minutėms išlygino rezultatą 18:18. Rungtynių pabaigoje emocijos pasiekė maksimumą. Abi ekipos apsikeitė nerezultatyviais išpuoliais ir likus pusei minutės lietuviai pradėjo paskutinę rungtynių ataką. Lietuvių išpuolio metu iš sunkios situacijos vartus atakavęs Mindaugas Dumčius nepramušė varžovų gynybos ir ekipos pasidalino po tašką.

Po rungtynių rinktinės treneris Artūras Juškėnas apgailestavo, kad nepavyko pasiekti pergalės. Jo nuomone, lėtos ir nerezultatyvios rungtynės buvo palankesnis žaidimo braižas slovakams. Be to, rinktinės žaidėjus kamuoja traukos, kurios neleidžia visų rankininkų išnaudoti 100 proc. Vis tik prieš artėjančią šeštadienio dvikovą išvykoje su tuo pačiu varžovu, treneris teigė, kad pagreitinus tempą ir šiek tiek sėkmingiau sužaidus, galima išsivežti iš Slovakijos pergalę.

Po ilgokos priverstinės pertraukos į rinktinį grįžęs Adenas Malašinskas taip pat apgailestavo dėl lygiųjų, bet tiki, kad iki kitų rungtynių pavyks pagerinti individualų žaidimą, dėl kurio buvo daromos klaidos. Jis akcentavo netikslius perdavimus.

Po šio susitikimo lietuviai su 4 taškais liko antroje vietoje, o tašku mažiau turinti Slovakijos septyniukė liko trečiojoje pozicijoje.

Atsakomąsias tarpusavio rungtynes Hlodovece rinktinės žais šeštadienį.

Pirmoje grupėje su 5 taškais pirmauja Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai, trečiadienį išvykoje 33:29 (17:13) įveikę Kosovo ekipą.

Pirmosios grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Bosnija ir Hercegovina 3 2 1 0 89:81 5

2. Lietuva 3 1 2 0 75:71 4

3. Slovakija 3 1 1 1 81:67 3

4. Kosovas 3 0 0 3 75:101 0

Lietuvos rinktinės 2017 metų pasaulio čempionato atrankos varžybų rungtynių tvarkaraštis:

sausio 13 d. Lietuva – Kosovas (Kauno sporto halė)

sausio 17 d. Bosnija ir Hercegovina – Lietuva (Tuzla)

Iš viso kvalifikacinio etapo šešiose grupėse kovas pradėjo 24 komandos. Į kitą atrankos etapą – atkrintamąsias varžybas – pateks tik grupių nugalėtojai, kurie su dvylika 2016 metų Europos pirmenybių

finalinio etapo dalyvių varžysis dėl devynių kelialapių į planetos pirmenybes.

2017 metų pasaulio vyrų rankinio čempionatas sausio mėnesį vyks Prancūzijoje. Iš viso čempionate žais 24 komandos, o Europai skirta 13 vietų. Be šeimininkų prancūzų, kelialapius iškovos dar trys 2016 metų Europos čempionato prizininkai (arba ir ketvirtoji komanda, jei medalius laimės prancūzai).