Europos rankinio čempionatas prasidėjo favoritų pergalėmis

Lenkijoje prasidėjusio Europos vyrų rankinio čempionato pirmąją dieną favoritams teko paplušėti, bet komandos, kurioms prognozuojamos aukščiausios vietos, pergales iškovojo. Penktadienį A grupėje Prancūzija nugalėjo Makedoniją 30:23, Lenkija – Serbiją 29:28, B grupėje Kroatija įveikė Baltarusiją 27:21, Islandija – Norvegiją 26:25.

Prancūzijos ir Makedonijos mačas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Rolandas V.Eidvilas

Jan 15, 2016, 11:12 PM, atnaujinta Jun 11, 2017, 12:58 AM

Be tikslų. „Jokių konkrečių tikslų nekeliame. Mūsų vienintelė užduotis – gerinti žaidimą, o kad patektume į kitą etapą, privalome atlikti žygdarbį“, – prieš išvykdamas į Europos pirmenybes sakė Baltarusijos rinktinės treneris Juryjus Šavcovas.

Be dviejų pagrindinio septyneto rankininkų į turnyrą atvykusiai Baltarusijos rinktinei pirmosiose rungtynėse atlikti žygdarbio nepavyko – ji nusileido taip pat rimtų nuostolių patyrusiai Kroatijos komandai 21:27 (15:15).

Be kovos baltarusiai nepasidavė ir beveik visą pirmąjį kėlinį buvo priekyje. Tačiau išsekus lyderio Siarhejaus Rutenkos jėgoms (jis įmetė 8 įvarčius, bet tik vieną po pertraukos), baltarusiai atsiliko ir antrajame kėlinyje kroatai vis didino skirtumą.

Permainos. „Po praėjusių metų pasaulio čempionato pasikeitė pusė žaidėjų, – kodėl skeptiškai vertina savo auklėtinių galimybes, aiškino baltarusių treneris J.Šavcovas. – Rankininkai dar tik ieško vietos aikštėje. Anksčiau galėdavau duoti nurodymų vieniems žaidėjams, o kiti tuo metu patys pasikeisdavo – viskas buvo suderinta. Dabar turiu stebėti, kad atliekant keitimus nebūtų pažeistos taisyklės“.

Debiutas. Po praėjusių metų pasaulio čempionato iš Kroatijos rinktinės pasitraukė ilgametis jos treneris Slavko Goluža. Jį pakeitęs Željko Babičius pirmą kartą vadovavo nacionalinei komandai per oficialias rungtynes.

Ž.Babičiui užduotį palengvino tai, kad jis ankčiau treniravo Bresto „Miaškov“ klubą, todėl gerai pažįsta nemažai Baltarusijos rinktinės rankininkų.

Čempionai. Daug žaidėjų pasikeitė ir Europos čempionės vardą ginančioje Prancūzijos rinktinėje. Vis dėlto prancūzų treneriui Claude‘ui Onestai paprasčiau – jo žaidėjų individualus meistriškumas aukštesnis negu baltarusių ar daugelio kitų komandų rankininkų.

Tačiau įrodyti pranašumą pirmose Europos pirmenybių rungtynėse su makedonais nebuvo lengva, ir komandoms sužaidus 51 min. rezultatas dar buvo lygus 22:22. Tik tada prancūzai įmetė 5 įvarčius be atsako ir užsitikrino pergalę 30:23 (12:12).

Drama. Dar atkakliau vyko Islandijos ir Norvegijos rinktinių dvikova. Pirmajame kėlinyje nedideliu skirtumu beveik visą laiką pirmavo norvegai, antrajame – islandai. Tačiau per 60 minučių nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei 3 įvarčių persvaros.

Ilgai vijęsi norvegai paskutinę minutę išlygino rezultatą, bet likus 10 sek. islandų kapitonas Gudjonas Valuras Sigurdssonas įmetė lemiamą įvartį ir jo komanda šventė sunkią pergalę 26:25 (10:11).

„Svarbiausia yra du taškai. Nesvarbu, kaip jie buvo iškovoti. Šįvakar pamatėme, kad galime žengti toli ir dabar viskas yra mūsų rankose“, – po pirmosios pergalės pasitikėjimą savimi ir komanda sustiprino Islandijos rinktinės žaidėjas Arnaras Atlasonas.

Atomazga. Labai panašios buvo paskutinės penktadinio rungtynės tarp Lenkijos ir Serbijos rankininkų. Pirmajame kėlinyje beveik visą laiką pirmavo serbai, antrajame lenkai. Paskutinę minutę Serbijos komanda turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, bet Ivano Nikčevičiaus mestą baudinį atrėmė šeimininkų vartininkas Slawomiras Szmalis.

15 tūkstančių į Krokuvos „Tauron“ areną atėjusių sirgalių palaikomi lenkai išsaugojo kamuolį iki finalo sirenos ir nugalėjo 29:28 (14:15).

„Žaidėme pernelyg nervingai, mums trūko šalto proto. Tačiau taip atsitinka dažnai, ypač žaidžiant namie. Svarbiausia, kad nenuleidome rankų net tada, kai triskart paeiliui neįmetėme iš gerų padėčių, palaikėme vieni kitus. Visą laiką jautėme ir sirgalių palaikymą. Be jų nebūtume nugalėję“, – kalbėjo Lenkijos rinktinės žaidėjas Michalas Daszekas.

1 turas

A grupė

Prancūzija – Makedonija 30:23 (12:12). C.Sorhaindo 6, V.Porte‘as 5/ K.Lazarovas 9, D.Manaskovas 5.

Lenkija – Serbija 29:28 (14:15). M.Jurecki 7, K.Lijewski 4/ I.Nikčevičius 7, P.Nenadičius 7.

B grupė

Kroatija – Baltarusija 27:21 (15:15). M.Štrlekas 9, M.Kopljaras ir I.Čupičius po 5/ S.Rutenka 8, S.Šylovičius 7.

Islandija – Norvegija 26:25 (10:11). A.Palmarssonas 8, G.V.Sigurdssonas 6/ K.Bjornsenas 7.