Europos rankinio čempionate – baltarusių rekordas

Lenkijoje vykstančiame Europos vyrų rankinio čempionate sekmadienį A ir B grupių komandos žaidė antrojo turo rungtynes. Po jų bilietus į antrąjį etapą užsitikrino Prancūzijos ir Lenkijos rankininkai.

Europos rankinio čempionate Lenkijos rinktinė išplėšė pergalę prieš Makedoniją.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Rolandas V.Eidvilas

Jan 17, 2016, 10:59 PM, atnaujinta Jun 10, 2017, 10:01 PM

A grupėje Prancūzija nugalėjo Serbiją 36:26, Lenkija – Makedoniją 24:23, B grupėje Norvegija įveikė Kroatiją 34:31, Baltarusija – Islandiją 39:38.

Pasiekė įvarčių rekordą

Baltarusijos ir Islandijos rinktinės sužaidė rezultatyviausias rungtynes per visą Europos pirmenybių istoriją. Baltarusiai nugalėjo 39:38 (17:18), o abi komandos kartu įmetė 77 įvarčius. Iki tol rekordas buvo 74 įvarčiai – 2010 metais Islandijos ir Austrijos rinktinių mačas baigėsi rezultatu 37:37.

Prie naujo rekordo labiausiai prisidėjo Baltarusijos rinktinės antrosios linijos žaidėjai: Barysas Puchovskis įmetė 11 įvarčių, Siarhejus Rutenka – 8. Jie ypač pasižymėjo tuo metu, kai baltarusiai atsidūrė sunkiausioje padėtyje ir antrojo kėlinio pradžioje atsiliko 20:24. Tuo metu atrodė, kad trumpą atsarginių suolą turinčios Baltarusijos komandos jėgos išseko, tačiau, toliašaudę artileriją užtaisius lyderių duetui, vaizdas pasikeitė ir jau po kelių minučių iš islandų pranašumo neliko nė kvapo.

Paskui komandos žygiavo koja kojon, bet pabaigoje Baltarusijos rinktinei pavyko atremti kelias varžovų atakas ir iškovoti pergalę.

„Šios rungtynės buvo istorinės, bet mes neturime kada švęsti. Jau poryt mūsų laukia lemiama dvikova su norvegais, ir mes pasistengsime iki jos atgauti jėgas“, – sakė S.Rutenka.

B grupėje – lygybė

B grupėje nė viena komanda dar neužsitikrino kelialapio į kitą etapą ir neprarado galimybių į jį patekti. Po dviejų turų Kroatijos, Norvegijos, Islandijos ir Baltarusijos rankininkų sąskaitoje yra po 2 taškus.

Kitose antrojo turo rungtynėse Norvegijos rinktinė pranoko Kroatijos komandą 34:31 (16:17). Visą pirmąjį kėlinį pirmavo kroatai, bet norvegai iškart po pertraukos persvėrė rezultatą ir privertė varžovus vytis. Kroatijos rankininkams panaikinti nedidelio atsilikimo nepavyko.

„Gerai žaidėme pirmajame kėlinyje, bet antrajame mums trūko drausmės. Skubėjome ir atlikome daug neparengtų metimų“, – pralaimėjimo priežastis nurodė kroatų treneris Željko Babičius. Paskutiniajame ture antradienį susitiks Baltarusija – Norvegija ir Kroatija – Islandija. Trys geriausios grupės komandos pateks į kitą etapą, o silniausioji keliaus namo.

Juodi šeimininkų ruožai

Lenkijos sirgaliai negalėjo patikėti tuo, ką matė šeimininkų rungtynių su Makedonijos rinktine pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje. Komandoms sužaidus 15 min., lenkai buvo įmetę vos du įvarčius ir atsiliko 2:6.

Suprantama, tai negalėjo tęstis ilgai. Lenkų treneris Michaelis Biegleris rado būdų, kaip atgaivinti komandą, ir šeimininkai pradėjo artėti. Tiesa, ne taip greitai, kaip norėjo 15 tūkstančių jų aistruolių – rezultatas buvo išlygintas tik antrajame kėlinyje.

Žiūrovai tuo metu nė nenutuokė, kad jų laukia dar vienas sukrėtimas. Kai 58-ąją min. Lenkijos rankininkai nutolo 24:20, jie pagalvojo, kad darbas jau atliktas. Tačiau varžovai su tuo nesutiko, porą kartų perėmė kamuolį ir sumažino skirtumą iki vieno įvarčio. Šeimininkams supanikavus, makedonai paskutinėmis sekundėmis turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet nesugebėjo parengti atakos ir lenkų gynėjai atrėmė Kirilo Lazarovo metimą.

Lenkijos rinktinė šventė sunkią pergalę 24:23 (13:11).

Prancūzai problemų neturėjo

Europos čempionės vardą ginanti Prancūzijos rinktinė tapo pirmąja komanda, šiame čempionate laimėjusia dviženkliu skirtumu. Prancūzai sutriuškino Serbijos rankininkus 36:26 (19:16). Serbai nė karto nepirmavo, o antrajame kėlinyje atsilikimui pradėjus didėti liovėsi priešintis tituluotiems varžovams.

B grupėje pirmauja po 4 taškus surinkusios Prancūzijos ir Lenkijos komandos. Jos užsitikrino teisę kovoti kitame etape, tačiau jų rungtynės antradienį taip pat bus svarbios, nes komandos tarpusavio dvikovose iškovotus taškus nusineš į antrąjį etapą.

Dėl trečiosios vietos ir trečiojo kelialapio į antrąjį etapą susikaus taškų neturintys Makedonijos ir Serbijos rankininkai. Makedonams šioje dvikovoje užteks lygiųjų.

Sekmadienio rezultatai

2 turas

A grupė

Serbija – Prancūzija 26:36 (16:19). Ž.Šešumas 7, P.Nenadičius 4/ O.Nyokas 8, L.Abalo 6, K.Mahe 5. Makedonija – Lenkija 23:24 (13:11). K.Lazarovas 8, F.Mirkulovski 5/ K.Syprzakas 6, M.Jurecki 5.

Rikiuotė: 1. Prancūzija ir Lenkija – po 4, 3. Makedonija ir Serbija – po 0.

B grupė

Baltarusija – Islandija 39:38 (17:18). B.Puchovskis 11, S.Rutenka 8, M.Baranavas 7/ E.Peterssonas 6, R.Gunnarssonas, A.Th.Gunnarssonas ir G.V.Sigurdssonas po 5. Norvegija – Kroatija 34:31 (16:17). K.Bjornsenas 7, E.L.Hansenas 6, H.Reinkindas ir K.R.Tonnesenas po 5/ D.Duvnjakas 8, Z.Horvatas 5.

Rikiuotė: 1. Kroatija, Norvegija, Islandija ir Baltarusija – po 2.

Azijos čempionatas

2 turas

B grupė

Jungtiniai Arabų Emyratai – Saudo Arabija 17:17 (6:7). Libanas – Iranas 26:31 (13:16). Kinija – Bahreinas 18:41 (7:18).

Rikiuotė: 1. Bahreinas – 4, 2. Saudo Arabija ir JAE – po 3, 4. Iranas – 2, 5. Kinija ir Libanas – po 0.