Europos rankinio čempionate – vengrų fiasko ir švedų šventė

Lenkijoje vykstančiame Europos vyrų rankinio čempionate antrojo etapo kovas pradėjo Vroclave žaidžiančios II grupės komandos. Penktadienį Vokietija sutriuškino Vengriją 29:19, o Rusija ir Švedija sužaidė lygiosiomis 28:28.

Europos čempionate – švedų išsigelbėjimas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Jan 23, 2016, 8:10 AM, atnaujinta Jun 10, 2017, 10:41 AM

Vengrijos rinktinė tapo didžiausiu turnyro nusivylimu. Vieną labiausiai vertinamų rankinio specialistų Talantą Duišebajevą pasamdę vengrai žadėjo kovoti dėl medalių ir kelialapio į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tačiau iš gerų žaidėjų vėl nesugebėjo suburti geros komandos ir prarado galimybes patekti į pusfinalį.

Lemtingą smūgį vengrams sudavė prieš čempionatą traumų išretinta Vokietijos komanda. Penktadienį vokiečiai varžovans nepaliko nė mažiausių vilčių: jau pirmajame kėlinyje įgijo vos ne triuškinamą persvarą ir nugalėjo 29:19 (17:9).

„Mūsų pasitikėjimas savimi didėja po kiekvienos pergalės, – džiaugėsi Vokietijos rinktinės treneris islandas Daguras Sigurdssonas. – Mūsų jauni žaidėjai pasirengę kovoti. Turiu prisipažinti, kad mane nustebino didelis skirtumas, bet mes buvome jo verti“.

Daug atkakliau vyko antrosios rungtynės tarp Švedijos ir Rusijos rankininkų – per 60 min. nė vieniems nė sykio nepavyko įgyti didesnės negu trijų įvarčių persvaros.

Pirmajame kėlinyje dažniau pirmavo švedai, antrajame – rusai. Net ir prasidėjus paskutinei minutei Rusijos rinktinė turėjo dviejų įvarčių atsargą 28:26. Tačiau Mattiasas Zachrissonas sumažino švedų atsilikimą, jo komandos draugai apsigynė nuo varžovų atakos, o likus apie 10 sek. Švedijos ekipos lyderis Johanas Jakobssonas išlygino rezultatą 28:28 (15:15).

„Pabaigoje mums pasisekė, – pripažino švedų treneris Ola Lindgrenas. – Varžovai žaidė gerai, o mes prastai gynėmės. Tačiau kovojome iki pabaigos ir iškovojome bent tašką“.

II grupėje po 4 taškus turi Danija, Ispanija ir Vokietija, 3 – Rusija, 1 – Švedija, 0 – Vengrija. Danai ir ispanai žaidė po dvejas rungtynes, kitos keturios komandos – po trejas.

Penktadienio rezultatai

II grupė

Vokietija – Vengrija 29:19 (17:9). F.Wiede 6, T.Reichmannas 5/ I.Jamali, K.Nagy ir L.Nagy po 3. Švedija – Rusija 28:28 (15:15). J.Jakobssonas 9, J.Kallmanas 5/ T.Dibirovas 7, D.Žitnikovas 4. Lentelė: 1. Danija – 4 (2), 2. Ispanija – 4 (2), 3. Vokietija – 4 (3), 4. Rusija – 3 (3), 5.