Serbijos vandensvydininkai – Europos čempionai

Europos vyrų vandensvydžio čempionatas baigėsi šeimininkų Serbijos sportininkų triumfu.

Serbai – čempionai.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Jan 23, 2016, 10:41 PM, atnaujinta Jun 10, 2017, 9:08 AM

Šeštadienį lemiamoje dvikovoje „Beogradska“ arenoje, stebint 16 tūkstančių žiūrovų, Serbijos rinktinė nugalėjo Juodkalnijos komandą 10:8 ir apgynė čempionės vardą. Bronzos medalius laimėjo Vengrijos vandensvydininkai.

Europos moterų čempione tapo Vengrijos rinktinė.

Serbai tęsia dominavimą

Serbijos rinktinė iki pat finalo nesulaukė rimto pasipriešinimo ir įtikinamai laimėjo visas šešerias rungtynes. Vis dėlto svarbiausiame mūšyje su kaimyninės Juodkalnijos vandensvydininkais lengva nebuvo – tris kėlinius komandos žaidė lygiai ir tik paskutiniajame ketvirtyje šeimininkams pavyko įrodyti pranašumą.

Rungtynėse dėl bronzos medalių Vengrijos rinktinė įtikinamai nugalėjo Graikijos komandą 13:10. Serbijos rinktinė Europos čempione tapo trečią kartą iš eilės. 2012 metų žemyno pirmenybių finale Eindhovene serbai nugalėjo juodkalniečius, užpernai Budapešte lemiamoje dvikovoje įveikė vengrus.

Vandensvydžio baseinuose dominuojantys serbai taip pat yra 2015 metų pasaulio čempionai ir 2015 metų pasaulio lygos nugalėtojai.

Juodkalnijos rinktinė buvo 2008 metų Europos čempionė, o praėjusiose pirmenybėse liko be medalių.

Daugiausia medalių žemyno pirmenybių istorijoje iškovojo Vengrijos vandensvydininkai. Vengrai dvylika kartų laimėjo auksą, šešis kartus – sidabrą, dar šešis – bronzą.

Moterų čempionės – vengrės

Belgrade kartu vyko ir Europos moterų pirmenybės. Jų finale Vengrijos rinktinė pranoko Nyderlandų komandą 9:7. Rungtynėse dėl bronzos Italijos vandensvydininkės įveikė čempionės vardą praradusią Ispanijos ekipą 10:9.

Žemyno čempionėmis vengrės tapo trečiąjį kartą. Šios šalies komanda auksą buvo laimėjusi 1991 ir 2001 metais. Dvejose praėjusiose pirmenybėse Vengrijos vandensvydininkės buvo apdovanotos bronza.

Nyderlandų rinktinė ant antrojo garbės pakylos laiptelio pakilo antrame čempionate iš eilės. Daugiausia kartų Europos čempione tapo Italijos komanda, triumfavusi penkis kartus (pastarąjį kartą – 2012 metais).

Turnyras gerino rekordus

Šių metų Europos čempionatas atvertė naują puslapį vandensvydžio metraštyje. Turnyre pirmą kartą dalyvavo net 16 vyrų ir 12 moterų komandų, o varžybos vyko milžiniškoje „Beogradska“ („Kombank“) arenoje.

Svarbiausioje Serbijos arenoje iki finalo žiūrovai buvo leidžiami tik į pusę tribūnų. Kita arenos dalis buvo užtverta, o joje, pagal reikalavimus, įrengtas treniruočių baseinas.

Vandensvydininkų kovas galėjo stebėti 11 tūkstančių žiūrovų. Būtent tiek ir susirinkdavo per visas Serbijos rinktinės rungtynes, net ir su Europos čempionato debiutante Maltos rinktine.

Matydami milžinišką susidomėjimą turnyro rengėjai sumanė panaudoti dar daugiau arenos galimybių. Organizatoriai gavo Europos plaukimo lygos (LEN) leidimą ir prieš finalą išardė treniruočių baseiną bei pertvarą ir padidino vietų skaičių.

Lietuviai iškrito atrankoje

Lietuvos vyrų rinktinė pernai dalyvavo Europos čempionato atrankos turnyre, bet jame per šešerias rungtynes iškovojo tik vieną pergalę. Lietuviai nugalėjo izraeliečius. Mūsų šalies vandensvydininkai pripažino Vokietijos, Turkijos, Baltarusijos, Nyderlandų ir Gruzijos komandų pranašumą.

Iš lietuvius įveikusių ekipų kelialapius į Belgradą gavo Vokietijos, Turkijos, Nyderlandų ir Gruzijos rinktinės. Tačiau Europos čempionate nė viena jų neprasibrovė tarp dešimties geriausiųjų.

Rezultatai

Vyrų turnyras. Pusfinalis. Serbija – Graikija 13:7, Juodkalnija – Vengrija 8:5.

Finalas. Serbija – Juodkalnija 10:8. Dėl bronzos medalių. Vengrija – Graikija 13:10.

Galutinė rikiuotė: 1. Serbija, 2. Juodkalnija, 3. Vengrija, 4. Graikija, 5. Ispanija, 6. Italija, 7. Kroatija, 8. Rusija, 9. Prancūzija, 10. Rumunija, 11. Vokietija, 12. Nyderlandai, 13. Slovakija, 14. Gruzija, 15. Malta, 16. Turkija.

Moterų turnyras. Pusfinalis. Nyderlandai – Ispanija 9:9 (baudiniai 6:5), Vengrija – Italija 10:5.

Finalas. Vengrija – Nyderlandai 9:7. Dėl bronzos medalių. Italija – Ispanija 10:9.

Galutinė rikiuotė: 1. Vengrija, 2. Nyderlandai, 3. Italija, 4. Ispanija, 5. Graikija, 6. Rusija, 7. Prancūzija, 8. Vokietija, 9. Serbija, 10. Portugalija, 11. Kroatija, 12. Turkija.