Pasaulio sportas: futbolo sirgalių „išdaigos“ ir metų įvykis

JAV įvyko žiūrimiausias metų sporto renginys amerikietiškojo futbolo supertaurės rungtynės, Senajame žemyne startavo regbio Šešių tautų turnyras, futbolo rungtynes Romoje nutraukė sirgalių rasistinės skanduotės, o Liverpulyje komandos mačą baigė ištuštėjus stadiono tribūnoms.

NFL finalas sutraukia smalsuolius iš viso pasaulio.<br>AP nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Feb 8, 2016, 10:01 AM, atnaujinta Jun 8, 2017, 8:47 PM

Tai buvo įdomiausi pasaulio sporto įvykiai praėjusią savaitę.

Vasario 1 d. „Manchester City“ futbolo klubas paskelbė, kad po sezono pasitrauksiantį čilietį trenerį Manuelį Pellegrinį pakeis katalonas Josepas Guardiola, šiuo metu dirbantis Miuncheno „Bayern“.

Vasario 2 d. Belgrade prasidėjo Europos salės futbolo čempionatas. Jame dalyvauja 12 komandų, užpernai iškovotą čempionės vardą gina Italija.

Vasario 3 d. Italijos futbolo lygos rungtynės tarp Romos „Lazio“ ir „Napoli“ klubų antrajame kėlinyje buvo kelioms minutėms sustabdytos dėl vietos sirgalių „rasistinių išpuolių“ prieš „Napoli“ žaidėją Kalidou Koulibaly.

Vasario 3 d. Tenisininkui Rogeriui Federeriui atlikta kelio operacija, dėl kurios jis negalės žaisti apie mėnesį.

Vasario 6 d. Keliolika tūkstančių „Liverpool“ futbolo klubo sirgalių, protestuodami prieš bilietų kainų didinimą, rungtynių su „Sunderland“ 77-ąją min. paliko tribūnas. „Liverpool“ per tas minutes praleido du įvarčius ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2.

Vasario 6 d. Prasidėjo regbio Šešių tautų turnyras, kurio čempionės vardą gina Airija.

Vasario 7 d. Kigalyje (Ruanda) Afrikos tautų futbolo čempionato finale Kongo Demokratinė Respublika nugalėjo Malį 3:0. Bronzos medalius laimėjo Dramblio Kaulo Krantas. Šiame turnyre leidžiama žaisti tik savo šalių klubuose rungtyniaujantiems futbolininkams.

Vasario 7 d. Santa Klaroje (Kalifornija, JAV) amerikietiško futbolo Nacionalinės futbolo lygos (NFL) 50-osiose supertaurės rungtynėse („Super Bowl L“) „Denver Broncos“ nugalėjo „Carolina Panthers“ 24:10. „Broncos“ trečiąjį kartą tapo NFL čempionu. JAV rungtynes per televiziją žiūrėjo apie 120 mln. žmonių, 30 sek. reklamos laiko kainavo apie 5 mln. dolerių.