Lietuvos rankinio lygoje – karštas savaitgalis ir nervų karas

Savaitgalį vykusiose Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos 14 turo rungtynėse virė aistros. Favoritų dvikovoje Klaipėdoje vietos „Dragūnas“ tik rungtynių pabaigoje palaužė Kauno „Granitą“. Tuo tarpu kitose rungtynėse laimėjo Šiaulių SM „Dubysa-Gubernija“, Pasvalio „Kurana-SM“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“

Rankinio lygoje – karštas savaitgalis.<br>LRL nuotr.

LRL

2016-02-13 18:23, atnaujinta 2017-06-08 04:43

Utenoje HC „Utena“ nepasipriešino Šiaulių SM „Dubysa-Gubernija“ ekipai ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 31:38 (17:21).

HC „Utena“ komandai 11 įvarčių pelnė Karolis Antanavičius. Jam sėkmingai talkino 7 įvarčius pridėjęs Tadas Mikuckas. Šiaulių komandoje nesulaikomas buvo Aivaro Budrio ir Sauliaus Berniko tandemas. Abu žaidėjai pelnė po 11 įvarčių.

HC „Utena“ žaidėjas Andrius Katinas dalinosi savo mintimis po pralaimėtų rungtynių: „Rungtynių pradžia buvo pakankamai bloga, praleidome kelis ankstyvus įvarčius, dėl to varžovams leidome susikrauti 3 taškų pranašumą.

Puolimas šiandien buvo pakankamai geras, įmetėme nemažai įvarčių ir sekėsi atakuoti iš toli. Abu komandos Karoliai gerai žaidė puolime, tačiau koją pakišo prasta gynyba, nesusitvarkėme su varžovų užtvaromis, todėl nesuspėjome keistis dengiamaisiais žaidėjais. Manau, jog pagrindinis šiandienos pralaimėjimo faktorius ir buvo prasta gynyba.“

Šiaulių SM „Dubysa-Gubernija“ žaidėjas Artūras Strupas: „Galima sakyti, jog šiandien rungtynes žaidėme tarsi be vartininko. Buvo labai prastas vartininkų žaidimas. Gelbėjo tai, jog varžovas nebuvo pats stipriausias. Buvome susikaupę nuo pat rungtynių pradžios, o pergalė mums buvo būtina, todėl džiaugiamės, kad ją pavyko pasiekti.“

Rungtynėse Pasvalyje pergale džiaugėsi namų ekipa. Vietos „Kurana-SM“ ekipa sugebėjo palaužti Panevėžio rankininkus ir nugalėjo juos rezultatu 26:22 (15:12).

Pasvaliečius į pergalę vedė 11 įvarčių pelnęs Lukas Vanagas. Dar 4 sėkmingus metimus atliko Tomas Valiulis. Panevėžio komandoje sėkmingiausiai žaidė Gytis Šmantauskas, kurio sąskaitoje 8 taiklūs metimai. Po 4 pridėjo Domantas Pukas ir Ovidijus Jagučianskis.

Pagrindinėse savaitgalio rungtynėse favoritų dvikovą pirmajame kėlinyje atkakliau pradėjo svečiai iš Kauno. „Dragūno“ rankininkai dažnai strigdavo kauniečių gynybos gniaužtuose, tuo tarpu „Granito“ žaidėjai sėkmingai rasdavo kelią varžovų vartų link. Nors „Granitas“ ir sugebėjo pasiekti 5 įvarčių pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje jį išbarstė. Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia svečių komandos persvara.

Antroje rungtynių dalyje „Dragūnui“ padėjo namų sirgaliai, motyvavę Klaipėdos ekipą lemiamam šturmui. Ypatingai gerai antrąją rungtynių pusę žaidė „Dragūno“ vartininkas Aistis Pažemeckas, atrėmęs daugybę varžovų metimų. Tačiau rungtynių pabaigoje užvirė tikras nervų karas, prasidėjo geltonų kortelių ir 2 min. pašalinimų dalybos. Galiausiai šį nervų karą laimėjo „Dragūno“ rankininkai – 25:23 (10:11).

Po rungtynių „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas pabrėžė, kad ilgosios pertraukos metu žaidėjams davė daug pastabų, kurios antroje rungtynių pusėje išėjo į naudą. Treneris nesureikšmino sėkmingo vartininko žaidimo, tačiau akcentavo, jog visiems pavyko atrasti komandinį žaidimą, kuris ir vedė ekipą į pergalę. Nugalėtojams po 4 įvarčius pelnė Gabrielius Virbauskas, Lukas Juškėnas ir Edvinas Vorobjovas. „Granito“ komandai po 5 taiklius metimus atliko Mindaugas Urbonas, Vaidas Drevinskas, Valdas Jarukas, Deivydas Virbauskas.

Paskutinėje turo dvikovoje Vilniuje taip pat buvo „karšta“. Sostinės derbyje susitiko Vilniaus VHC „Šviesa“ ir HC „Vilnius“. Tik paskutinę rungtynių minutę sprendėsi nugalėtojas, o juo tapo namuose rungtyniavę „Šviesos“ rankininkai.

„Šviesai“ 11 įvarčių pelnė Lukas Balbierius. Dar 7 pridėjo Laurynas Pacevičius. HC „Vilniaus“ komandai 7 taiklius metimus atliko Andrius Kliorė. 6 ekipai pridėjo Šarūnas Sakalauskas.

Po pralaimėtų rungtynių HC „Vilnius“ žaidėjas Karolis Antonovičius akcentavo, jog nepavyko komandai susikaupti gynyboje: „Prieš rungtynes kalbėjome, kad būtinai turime susiimti, stabdyti greitas atakas ir puolimą, grįžti į gynybą greitai bei prižiūrėti varžovų krašto žaidėjus. Ypatingą dėmesį skirti Lukui Balbieriui, kuris daug atakuoja. Iš tikrųjų buvo tarpų, kai gynyboje gerai žaidėme, puolimas buvo banguotas. Pirmas ir antras kėliniai labai skyrėsi. Pirmame kėliny išėjome nesusikaupę, po to atradome savo žaidimą.“

Nugalėtojų žaidėjas Laurynas Pacevičius neslėpė, jog ekipa siekė tik pergalės: „Uždavinys buvo laimėti, visų pirma, reabilituotis po skaudžių pralaimėjimų tiek Varėnoje, tiek Šiauliuose. Akcentavome gynybinį žaidimą. O puolime siekėme greitai užpulti. Šiandien visi atidavė šimtą procentų žaidime.“

Pasibaigus 14 turui lygoje vis dar pirmauja Klaipėdos „Dragūnas“.