Lietuvos sporto savaitė. Džiaugėsi ir Vilnius, ir Kaunas

Praėjusią savaitę svarbiausias Lietuvos sporto įvykis buvo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pergale pasibaigęs Karaliaus Mindaugo taurės turnyras. Dėl šalies taurių taip pat kovojo rankininkai, kurių varžybose pergales šventė Kauno ekipos: „Žalgirio“ moterys ir „Granito“ vyrai. Tenisininkas Ričardas Berankis smarkiai šoktelėjo ATP reitinge, o NBA rungtyniaujantis krepšininkas Donatas Motiejūnas persikėlė iš Hjustono į Detroitą.

Vilniaus klubas iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Rolandas V.Eidvilas

Feb 22, 2016, 11:58 AM, atnaujinta Jun 7, 2017, 2:50 AM

Vasario 15 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 102-osios į 79-ąją vietą. Jo aukščiausia vieta karjeroje yra 67-oji (2013 metų gegužę).

Vasario 16 d. Delrei Bičo atvirojo teniso čempionato (Florida, JAV; „ATP-250“) pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo bosniui Damirui Džumhurui 4:6, 2:6. R.Berankis šį varžovą prieš savaitę buvo įveikęs kitame turnyre Memfyje.

Vasario 17 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas sudarė sutartį su amerikiečiu Jerome‘u Randle‘u.

Vasario 17 d. Lietuvos rankinio federacijos konferencijoje nauju šios organizacijos prezidentu išrinktas Donatas Pasvenskas. Jis pakeitė laikinai pareigas ėjusį Antaną Skarbalių.

Vasario 17 d. Baigėsi Baltarusijos jaunimo ledo ritulio lygos („aukščiausios lygos“) reguliarusis sezonas. Jame žaidusi Elektrėnų „Energija“ užėmė penktąją vietą (56 taškai per 36 rungt.) ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

Vasario 18 d. Europos badmintono komandų čempionate Kazanėje Lietuvos vyrų rinktinė grupės etape pralaimėjo visus tris mačus ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą, moterų rinktinė laimėjo vieną iš trijų mačų (nugalėjo Baltarusiją) ir užėmė trečiąją vietą. Į atkrintamąsias varžybas nepateko nei Lietuvos vyrai, nei moterys.

Vasario 18 d. Per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) klubų įvykdytus mainus Donatas Motiejūnas perėjo iš „Houston Rockets“ į „Detroit Pistons“ klubą. D.Motiejūnas „Rockets“ atstovavo nuo debiuto NBA lygoje 2012 metais. Jis per pusketvirto sezono žaidė 191 rungtynes ir pelnė 1524 taškus (vid. 8).

Vasario 20 d. Vilniuje Lietuvos krepšinio taurės (Karaliaus Mindaugo taurės) pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Prienų-Birštono „Vytautą“ 90:67, Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūną“ 97:79. LKL dėjimų konkursą laimėjo kviestinis svečias lenkas Rafalas Lipinski.

Vasario 21 d. Karaliaus Mindaugo taurės finale Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 67:57. Trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Neptūnas“. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas Antanas Kavaliauskas („Lietuvos rytas“). „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąjį titulą nuo 2010 metų, o Lietuvos taurę laimėjo trečiąjį kartą. LKL tolimų metimų konkurso nugalėtoju tapo Derrickas Low (Pasvalio „Pieno Žvaigždės“).

Vasario 21 d. Klaipėdoje Lietuvos rankinio taurės vyrų finale Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ nugalėjo Alytaus „Almeidą-Stronglasą“ 24:20, moterų finale Kauno „Acme-Žalgiris“ – Vilniaus „Šviesą-Eglę“ 47:32. Geriausiais žaidėjais išrinkti Tadas Sveikauskas („Granitas“) ir Simona Kazlauskaitė („Žalgiris“).

Vasario 21 d. Jonas Mačiulis (Madrido „Real“) tapo Ispanijos krepšinio taurės laimėtoju, Mantas Kalnietis (Milano „Emporio Armani“) – Italijos krepšinio taurės laimėtoju.

Vasario 21 d. Baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Kauno „Heksa“ (46 taškai per 22 rungt.) užėmė trečiąją vietą, Jonavos „Achema“ (23 taškai) – aštuntąją. Abi Lietuvos komandos pateko į finalo aštuonetą.

Vasario 21 d. Minske moterų salės riedulio Čempionių taurės turnyre Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“ užėmė 7-ąją vietą ir iškrito į žemesnę pakopą. Šiaulietės nugalėjo tik paskutiniąją vietą užėmusią Sumų „Sumčanka“ (Ukraina).