Lietuvos tinklinio pirmenybėse aiškios atkrintamųjų poros

Praėjusį savaitgalį baigėsi Lietuvos vyrų tinklinio čempionato reguliarusis sezonas. Paskutinėse rungtynėse čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namuose 3:0 (25:11, 25:21, 25:13) nugalėjo Gargždų SC ekipą.

Aiškios atkrintamųjų varžybų poros.<br>KMTL nuotr.

Feb 23, 2016, 11:24 AM, atnaujinta Jun 6, 2017, 10:26 PM

Su 28 taškais „Sūduva“ turnyro lentelėje užėmė trečiąją vietą ir atkrintamąsias varžybas turės pradėti nuo pirmojo rato. Reguliariojo sezono nugalėtoja Šiaulių „Elgos-Master Idea-SM Dubysos“ (42 tšk.) komanda ir antroje pozicijoje likusi Raseinių „Norvelita“ (37 tšk.) iškart pateko į pusfinalį.

Tuo tarpu Kaune baigėsi Lietuvos čempionato B diviziono finalinės varžybos, kuriose triumfavo Kauno „Marito“ klubas. Jis iškovojo visas tris pergales.

„Marito“ tinklininkai 3:0 (25:23, 25:22, 25:19) nugalėjo Šiaulių „Yvo“ ekipą, 3:2 (17:25, 28:26, 14:25, 25:14, 17:15) įveikė Kauno „KTU-Mintonet“ komandą ir 3:2 (25:18, 21:25, 25:18, 21:25, 15:12) – Vilniaus „Flamingo Volley-SM Tauro-2“ klubą.

Antrąją vietą užėmė dvi pergales iškovojusi „KTU-Mintonet“ ekipa, trečiąją – „Flamingo Volley-SM Tauro-2“ komanda, o „Yvas“ liko ketvirtas.

Visos finaliniame turnyre dalyvavusios komandos pateko į Lietuvos pirmenybių atkrintamąsias varžybas, kuriose galės mesti iššūkį aukščiausios lygos dalyvėms.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate „Marito“ žais su Vilniaus VGTU, „KTU-Mintonet“ – su Gargždų SC, „Flamingo Volley-SM Tauras-2“ – su Kelmės „Etoviu“, o „Yvas“ – su „Sūduva“.

Šios komandos žais dėl paskutinio bilieto į pirmenybių pusfinalį. Jame, be Šiaulių ir Raseinių klubų, taip pat žais Baltijos čempionate sėkmingai rungtyniaujanti Vilniaus „Flamingo Volley-SM Tauro“ ekipa.

Moterų čempionate laukia intriguojantys pusfinaliai

Lietuvos moterų tinklinio pirmenybių paskutiniajame ture pergales šventė lyderės. Reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi Alytaus „Parama-Prekyba“ išvykoje 3:0 (25:19, 25:18, 25:12) nugalėjo Vilniaus universiteto ekipą, o namuose 3:0 (25:12, 25:19, 25:8) įveikė Šalčininkų „Fortūną“.

Antroje pozicijoje likusi Vilniaus „SM Tauro-VTC“ ekipa varžovių aikštėje 3:0 (25:15, 25:23, 25:22) nugalėjo „Fortūną“, o savo aikštėje 3:0 (26:24, 25:13, 25:21) pranoko Gargždų SC tinklininkes.

Reguliariajame sezone Alytaus klubas surinko 36 taškus, o „SM Tauro-VTC“ – 30. Trečiąją vietą užėmė VU (24 tšk.) komanda.

Pusfinalyje prie dviejų stipriausių Lietuvos pirmenybių komandų prisijungs dvi Baltijos pirmenybėse į atkrintamąsias varžybas patekusios ekipos – Kauno „Heksa-ASU“ ir Jonavos „Achema-KKSC“.

Pirmosiose rungtynėse kaunietės kovo 12 dieną susitiks su „SM Tauro-VTC“ ekipa, o jonaviškės namuose priims „Prekybos-Paramos“ tinklininkes.