Pasaulio sporto savaitė. FIFA vadovas ir teniso lyderio liga

Dvi populiariausios pasaulio sporto šakos futbolas ir lengvoji atletika pratęsė apsivalymą, beveik nesustabdomą teniso lyderį Novaką Džokovičių sustabdė akies liga, Anglijos regbininkai išsiveržė į priekį Šešių tautų taurės rikiuotėje, o slovėnas Peteris Prevcas užsitikrino šuolių su slidėmis pasaulio taurę. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Neeiliniame Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) kongrese Ciuriche nauju šios organizacijos prezidentu išrinktas šveicaras Gianni Infantino.<br>AFP nuotr.

R.Varanauskas

Feb 29, 2016, 11:26 AM, atnaujinta Jun 6, 2017, 3:14 AM

Vasario 22 d. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) dėl įtarimų kyšio prievartavimų nušalino Kenijos lengvosios atletikos federacijos („Athletics Kenya“) vadovą Isaacą Mwangi. Kenijos federacijai nurodyta iki balandžio 5 d. pateikti pasiaiškinimus dėl antidopingo taisyklių pažeidimų.

Vasario 23 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Turino „Juventus“ ir Miuncheno „Bayern“ sužaidė lygiosiomis 2:2, Londono „Arsenal“ pralaimėjo „Barcelona“ 0:2.

Vasario 24 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse „Eindhoven“ ir Madrido „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 0:0, Kijevo „Dynamo“ pralaimėjo „Manchester City“ 1:3.

Vasario 24 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) apeliacijų komitetas sumažino bausmes FIFA prezidentui Seppui Blatteriui ir UEFA prezidentui Micheliui Platini. Draudimas jiems užsiimti bet kokia futbolo veikla sumažintas nuo aštuonerių iki šešerių metų.

Vasario 25 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė serbas Novakas Džokovičius dėl akies infekcijos nebaigė Dubajaus čempionato ketvirtfinalio mačo su ispanu Feliciano Lopezu (N.Džokovičius pasitraukė po pralaimėto pirmojo seto 3:6). Iki tol N.Džokovičius į finalą pateko 17 iš eilės turnyrų.

Vasario 26 d. Neeiliniame Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) kongrese Ciuriche nauju šios organizacijos prezidentu išrinktas šveicaras Gianni Infantino. Jis pakeitė nuo futbolo veiklos nušalintą Seppą Blatterį. Prezidento rinkimų antrajame rate G.Infantino gavo 115 balsų ir nugalėjo 88 balsus surinkusį bahreinietį Šeichą Salmaną bin Ebrahimą al-Khalifą. Kongrese nuspręsta, kad prezidentas šias pareigas galės eiti ne ilgiau nei tris kadencijas.

Vasario 27 d. Regbio Šešių tautų turnyro trečiajame ture Anglija namie nugalėjo Airiją 21:10 ir tapo vienvalde lydere. Pirmąsias dvejas rungtynes irgi laimėjusi Prancūzija išvykoje pralaimėjo Velsui 10:19.

Vasario 28 d. Slovėnas Peteris Prevcas užsitikrino pirmąją vietą šuolių su slidėmis pasaulio taurės galutinėje įskaitoje. P.Prevcas laimėjo pirmą kartą Almatoje surengtą pasaulio taurės etapą, iškovojo 13-ąją pergalę šį sezoną ir pakartojo per vieną sezoną laimėtų etapų rekordą, kuris priklauso austrui Gregorui Schlierenzaueriui. Iki pasaulio taurės varžybų pabaigos dar liko šeši etapai.

Vasario 28 d. Tokijo maratono (pirmojo iš didžiųjų pasaulio maratonų serijos) nugalėtojais tapo etiopas Feyisa Lilesa ir Helah Kiprop iš Kenijos.

Vasario 28 d. Seule pasaulio greitojo čiuožimo sprinto čempionais tapo rusas Pavelas Kuližnikovas ir amerikietė Brittany Bowe. Abu apgynė pernai laimėtus titulus ir aukso medalius iškovojo antrąjį kartą.