Tomas Kaukėnas pasaulio čempionate fiksavo savo rekordą

Norvegijoje vykstančiame pasaulio

T.Kaukėnas šaudykloje suklydo kartą.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

2016-03-05 14:24, atnaujinta 2017-06-02 15:51

Vos kartą šaudykloje suklydęs ir vieną baudos ratą sukęs Lietuvos rinktinės lyderis 10 km įveikė per 26 minutes 55,7 sekundės ir finiše 1 minutę 20,3 sekundės pralaimėjo po ketverių metų sprinto lenktynių pasaulio čempiono titulą susigrąžinusiam prancūzui Martinui Fourcade'ui, kuriam tai jau aštuntasis aukso medalis planetos pirmenybėse.

26,9 sekundes nuo prancūzo atsilikęs sidabro medalį iškovojo sausio pabaigoje 42-ąjį gimtadienį atšventęs legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas. Tai jau tryliktasis norvego sidabras ir 41-isis medalis planetos pirmenybėse, tačiau tik pirmasis asmeninėse lenktynėse po septynerių metų.

Bronza atiteko ukrainiečiui Sergejui Semionovui, kuris nuo čempiono atsiliko 27,6 sekundės. Visi prizininkai šaudė be klaidų.

Sprinto lenktynių čempiono titulą ginęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe suko baudos ratą ir, nugalėtojui pralaimėjęs 35,5 sekundės, liko ketvirtas.

Kiti lietuviai šeštadienį startavo kukliai – Vytautas Strolia (pralaimėjo čempionui 4 min. 21,5 sek.; 6 baudos ratai) užėmė 87-tą vietą, o Karolis Dombrovskis (+5:12,9; 4) liko 95-tas tarp 102-jų dalyvių.