Dviratininkas Tomas Vaitkus Alžyre šventė dar vieną pergalę

Lietuvos dviratininkas Tomas Vaitkus, atstovaujantis Jungtinių Arabų Emyratų komandai „Al Nasr – Dubai“, antradienį laimėjo Alžyre vykusias 120 km lenktynes „Grand Prix de la Ville d’Oran“ (1.2 katergorija). Už pergalę 34 metų lietuviui atisteko 40 pasaulio reitingo taškų.

T.Vaitkus<br>J. Stacevičiaus

Tomas Gaubys

Mar 9, 2016, 10:21 AM, atnaujinta Jun 2, 2017, 6:45 AM

T.Vaitkus 94 km nuvažiavo per 2 val. 14 min. 33 sek. (vid. greitis – 41,918 km/h). Lietuvis finiše pranoko 20-metį Ruandos rinktinės narį Josephą Areruyą. Trečias finišavo T.Vaitkaus komandos draugas alžyrietis Adilas Barbari. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 43 sek.

Į dešimtuką pateko du Lietuvos komandos „Staki – Baltik vairas“ nariai: aštuntas finišavo Airidas Videika, o devintas – Darijus Džervus. Jie pelnė po tris pasaulio reitingo taškus. Airido ir Darijaus komandos draugai Martynas Maniušis ir Mykolas Račiūnas užėmė atitinkamai 44-ą ir 45-ą vietas. Visi šie keturi lietuviai nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 52 sek.

Iš 81-o startavusio dviratininko klasifikuoti 55.

Jonas Ališauskas ir Paulius Šiškevičius (abu – „Staki – Baltik vairas“) nefinišavo.

T.Vaitkus laimėjo antrąjį sprinto finišą (90 km).

Dviratininkams teko įveikti 15 ratų po beveik 6,4 km. Septintajame rate į priekį nuvažiavo T.Vaitkus, J.Areruya ir marokietis Abderrahamme Mansouri („Ooredoo“). Iki finišo likus mažiau nei penkiems ratams, Alžyro dviratininkas atsiliko, o dėl pergalės liko kovoti Lietuvos ir Ruandos dviratininkai. Finiše pajėgesnis buvo T.Vaitkus.

„Priekyje važiavome pusę lenktynių. Alžyrietis nenorėjo dirbti su mumis, todėl jo atsikratėme. O finiše sunku nebuvo“, – sakė T.Vaitkus.