Lietuvos rankininkės įmetė 35 įvarčius, bet vistiek pralaimėjo

Rungtynes lietuvės pradėjo sėkmingai ir pirmavo 5:3. Tuomet baltarusių ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės, po kurios žaidimas apsivertė aukštyn kojomis.

Lietuvos rankinio rinktinė lieka be pergalių.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

2016-03-13 19:04, atnaujinta 2017-06-01 20:27

Šeimininkės spurtavo 4:0, o toliau pasipylė klaidos, kuriomis pasinaudoję baltarusės pirmąjį kėlinį užbaigė turėdamos 3 įvarčių persvarą – 18:15.

Antrojo kėlinio pradžia nežadėjo nieko gero. Lietuvės ir vėl daug klydo bei atsilikinėjo 4 įvarčių skirtumu. Visgi Antano Skarbaliaus auklėtinės po truputį pradėjo regzti vis sėkmingesnes atakas ir sumažino atsilikimą iki minimalaus. Rungtynių pabaigoje kibus baltarusių žaidimas lietuves išmušė iš vėžių, o šeimininkės ir vėl padidino savo pranašumą.

Baltarusijos rinktinės gretose sėkmingiausiai žaidė Karyna Ježikova, kurios sąskaitoje 8 įvarčiai. 7 kartus taikliais metimais pasižymėjo Valentina Nesciariuk.

Lietuvėms po 7 įvarčius pelnė trys žaidėjos – Diana Šatkauskaitė, Gabija Vidūnaitė ir Laima Bernatavičiūtė.

Pirmosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda,rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rumunija 3 3 0 0 79:63 6

2. Norvegija 3 2 0 1 83:70 4

3. Baltarusija 4 2 0 2 114:116 4

4. Lietuva 4 0 0 4 97:124 0

Dėl kelialapių į finalinį Senojo žemyno pirmenybių etapą, kuris šiemet gruodžio 4-18 dienomis vyks Švedijoje, septyniose atrankos grupėse varžosi 28 rinktinės. Į finalinį pirmenybių etapą pateks pirmas ir antras vietas užėmusios kiekvienos grupės komandos bei geriausia trečiojoje pozicijoje likusi ekipa.

Garantuotą vietą Europos čempionate turi šeimininkės švedės.