Į Rusijos pusę perėjęs genijus kovos dėl pasaulio šachmatų sosto

Norvegijos šachmatų genijus Magnusas Carlsenas Niujorke vyksiančiame pasaulio čempionate pakels Sergejaus Kariakino mestą pirštinę. Pirmadienį Maskvoje baigėsi kandidatų į kovą dėl pasaulio čempiono vardo turnyras, kuriame Ukrainoje gimęs rusų šachmatininkas S.Kariakinas nugalėjo amerikietį Fabiano Caruana ir jau ruošiasi būsimai kovai su čempiono vardą ginsiančiu M.Carlsenu.

S.Kariakinas 2009 metais priėmė Rusijos pilietybę.

2016-03-28 19:14, atnaujinta 2017-05-31 08:59

26 metų sportininkas yra gimęs Simferopolyje, kuris, kartu su Krymu, yra aneksuotas Rusijos. Nuo mažens šachmatų genijaus vardą pelnęs S.Kariakinas tapo jauniausiu šio sporto žaidėju, tapusiu didmeistriu.

Jis tai padarė būdamas 12 metų ir 7 mėnesių bei pagerino M.Carlseno rekordą.

S.Kariakino žaidimo stiliui didžiulę įtaką padarė sovietų šachmatų taktika, nors jį treniravo Anglijos pasaulio čempionas Nigelis Shortas.

S.Kariakinas 2015 metais laimėjo pasaulio šachmatų taurę.

Jis varžėsi šešiose šachmatų olimpiadose. S.Kariakinas tai darė triskart po Ukrainos ir triskart po Rusijos vėliava. Jam priklauso trys aukso, du sidabro ir vienas bronzos medalis.

S.Kariakinas tapo pirmuoju rusu, kuris mes iššūkį pasaulio čempionui nuo 2006 metų, kai titulą laimėjo Vladimiras Kramnikas.

S.Kariakinas Maskvoje laimėjo aštuonių žaidėjų turnyrą. Turnyras vyko tris savaites. Turnyre buvo daug įtampos, nes keletą kartų keitėsi lyderiai.

Turnyre kovojo rusas Peteris Svidleris, Bulgarijos atstovas Veselinas Topalovas, JAV atstovas Hikaru Nakamura, armėnas Levonas Aronianas, olandų atstovas Anishas Giri bei buvęs pasaulio čempionas Vishy Anandas.

Turnyras Niujorke vyks lapkričio mėnesį. Planuojama, kad kovos vyks tarp 11 ir 30 dienų. Prizų fondas – mažiausiai 1 milijonas eurų.

M.Carlsenas pasaulio reitinge – pirmas, o S.Kariakinas – 13-as.