Pasaulio sporto savaitė. Tragedija ir greita Kembridžo valtis

Tragedija per dviračių lenktynes Šiaurės Prancūzijoje, Kembridžo universiteto irkluotojų pergalė, Kenijos bėgikų triumfas pasaulio pusės maratono čempionate, bausmė buvusiam Anglijos rinktinės futbolininkui, naujos dopingo istorijos ir Šveicarijos akmenslydininkių auksinė serija. Tai – svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Sirgaliai visame pasaulyje atsisveikino su J.Cruyffu.<br>AP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Mar 28, 2016, 8:17 PM, atnaujinta May 31, 2017, 8:59 AM

Kovo 22 d. Atsistatydino Indian Velso „Masters“ teniso turnyro direktorius Raymondas Moore‘as, kurio teiginį, kad moterų tenisas gyvena vyrų teniso žvaigždžių sąskaita, JAV teniso asociacija (USTA) pavadino „seksistiniu“.

Kovo 24 d. Bradfordo teismas buvusiam Anglijos rinktinės futbolininkui Adamui Johnsonui skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už „nederamą seksualinį elgesį vaiko atžvilgiu“.

Kovo 24 d. Mirė vėžiu sirgęs buvęs futbolininkas ir treneris olandas Johanas Cruyffas (68).

Kovo 24 d. „The Times“ paskelbė ir Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) patvirtino, kad FINA ir Pasaulio antidopingo agentūra (FINA) pradėjo tyrimą dėl įtarimų, kad Kinijos plaukikai sistemingai vartojo draudžiamas medžiagas.

Kovo 25 d. Dėl vėluojančių Rio de Žaneiro dviračių treko statybos darbų atšauktas olimpinis bandomasis turnyras. Šis turnyras turėjo vykti pavasario pradžioje, bet buvo perkeltas į gegužę, o galiausiai visai atšauktas.

Kovo 25 d. Dviračių lenktynių „E3 Harelbeke“ (Belgija) nugalėtoju tapo lenkas Michalas Kwiatkowski („Sky“).

Kovo 26 d. Kardife (Velsas) pasaulio pusės maratono čempionais tapo Kenijos bėgikai Geoffrey Kipsangas Kamwororas ir Peres Jepchirchir. Kenijos sportininkai laimėjo penkis iš šešių medalių, o tarp jų įsiterpė tik trečiąją vietą vyrų bėgime užėmęs britas Mo Farah.

Kovo 26 d. Dubajaus pasaulio taurės žirgų lenktynių, kurių prizinis fondas yra 10 mln. dolerių, nugalėtoju tapo Victoras Espinoza su žirgu California Chrome.

Kovo 27 d. Nairobyje vykusios Afrikos futbolo čempionato rungtynės tarp Kenijos ir Gvinėjos Bisau buvo pusvalandžiui sustabdytos, kai svečiams įmušus įvartį stadione kilo riaušės.

Kovo 27 d. 162-ųjų Kembridžo ir Oksfordo universitetų aštuonviečių valčių irklavimo lenktynių nugalėtojomis tapo Kembridžo vyrų ir Oksfordo moterų įgulos. Visų laikų vyrų lenktynių rezultatas tapo 82:79 Kembridžo naudai.

Kovo 27 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Volta a Catalunya“ nugalėtoju tapo kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“).

Kovo 27 d. Per Gento – Vevelgemo dviračių lenktynes žuvo belgas Antoine‘as Demoitie („Wanty-Group Gobert“), ant kurio per dviratininkų griūtį užvažiavo motociklas. Lenktynių nugalėtoju tapo slovakas Peteris Saganas („Tinkoff“).

Kovo 27 d. Svift Kurente (Kanada) moterų akmenslydžio pasaulio čempionato finale Šveicarija nugalėjo Japoniją 9:6. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Šveicarės pasaulio čempionėmis tapo šeštąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės.