Lietuvos sporto savaitė. Repetavo olimpiniai čempionai

Londono olimpinių žaidynių čempionės Rūta Meilutytė ir Laura Asadauskaitė-Zadnieprovskienė varžovėms pasiuntė žinią, kad joms aukso negana. Rio de Žaneiro žaidynėms besirengiančios Lietuvos sportininkės praėjusią savaitę vėl buvo stipriausios: R.Meilutytė – Stokholme vykusiame plaukimo turnyre, L.Asadauskaitė-Zadnieprovskienė – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape.

R.Meilutytė Stokholme pasirodė puikiai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Apr 4, 2016, 11:34 AM, atnaujinta May 30, 2017, 2:13 PM

Vos vieno laimėto mačo trūko tenisininkui Ričardui Berankiui, kuris pirmą kartą šį sezoną pateko į „ATP Challenger“ turnyro finalą. Vis dėlto didžiausia Lietuvos sporto savaitės žvaigžde tapo Jonavos „Lietavos“ futbolo komanda, pirmoji šiais metais įskėlusi šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ nenugalimumo mitą.

Kovo 29 d. Pirmosiose Baltijos krepšinio lygos finalo rungtynėse „Šiauliai“ išvykoje pralaimėjo Tartu „Rock“ 74:81.

Kovo 29 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas paskelbė, kad planuoja kitą sezoną žaisti Eurolygos rengiamame Europos taurės turnyre.

Kovo 30 d. Mantas Knystautas Rusėje (Bulgarija) iškovojo Europos jaunimo (iki 23 m.) imtynių čempionato bronzos medalį (graikų-romėnų imtynės; iki 130 kg).

Kovo 31 ir balandžio 1 d. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Bostone moterų varžybų trumpojoje programoje Aleksandra Golovkina užėmė 33-ąją vietą, porų varžybų trumpojoje programoje Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas užėmė 17-ąją vietą. Lietuvos atstovai abiejose rungtyse neiškovojo teisės atlikti laisvąją programą.

Kovo 31 ir balandžio 2 d. Rūta Meilutytė Stokholmo atvirajame plaukimo čempionate laimėjo 50 m ir 100 m plaukimo krūtine varžybas. Giedrius Titenis šiame turnyre užėmė antrąją vietą 50 m ir trečiąją vietą 200 m plaukimo krūtine varžybose.

Balandžio 1 d. Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynes su „Memphis Grizzlies“ blokavo 7 varžovų metimus ir pasiekė asmeninį karjeros rekordą. „Raptors“ svečiuose nugalėjo 99:95.

Balandžio 1 d. Laura Asadauskaitė-Zadnieprovskienė tapo Romoje vykusio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiojo etapo nugalėtoja. Gintarė Venčkauskaitė užėmė 15-ąją vietą, Ieva Serapinaitė – 34-ąją. Vyrų varžybose (balandžio 2 d.) Justinas Kinderis užėmė 21-ąją vietą.

Balandžio 1 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Maskvos CSKA 86:100. Tai – ketvirtasis iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimas ir antrosios šį sezoną rungtynės, kuriose praleista 100 ar daugiau taškų.

Balandžio 2 d. Futbolo A lygoje pirmuosius taškus prarado Lietuvos čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, namie sužaidęs lygiosiomis 2:2 su pirmenybių debiutante Jonavos „Lietava“.

Balandžio 2 d. Baigėsi Lietuvos moterų rankinio lygos reguliarusis sezonas. Pirmąją vietą užėmė per 16 rungtynių 29 taškus iškovojęs Kauno „Acme-Gaja-Žalgiris“.

Balandžio 2 d. Baigėsi Lietuvos vyrų rankinio lygos reguliarusis sezonas. Paskutiniajame ture rungtynėse dėl pirmosios vietos Klaipėdos „Dragūnas“ namie nugalėjo Alytaus „Almeidą-Stronglasą“ 25:18. Reguliariojo sezono nugalėtojas „Dragūnas“ per 18 rungtynių surinko 34 taškus, antrąją vietą užėmęs „Almeida-Stronglasas“ – 30 taškų.

Balandžio 3 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Raananoje (Izraelis; „ATP Challenger“) finale pralaimėjo rusui Jevgenijui Donskojui 4:6, 4:6. Pakeliui į finalą R.Berankis nugalėjo moldavą Radu Albotą, ukrainietį Denisą Molčanovą, rusą Konstantiną Kravčiuką ir izraelietį Dudi Selą. „ATP Challenger“ serijos turnyrų finale R.Berankis žaidė 10-ąjį kartą. Jis yra iškovojęs 4 titulus.