Pasaulio sporto savaitė. „El Clasico“ ir teniso rekordai

Madrido „Real“ laimėjo futbolo „El Clasico“, serbas Novakas Džokovičius ir baltarusė Viktorija Azarenka viešpatavo svarbiausiuose pavasarį JAV rengiamuose teniso turnyruose, slovakas Peteris Saganas nugalėjo dvejose paeiliui klasikinėse dviračių lenktynėse Belgijoje, o pasaulio dailiojo čiuožimo pirmenybių auksas iškeliavo į keturias skirtingas šalis. Tai – svariausios praėjusią savaitę pasiektos pasaulio sporto pergalės.

N.Džokovičius karaliavo JAV.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Rolandas V.Eidvilas

2016-04-04 11:49, atnaujinta 2017-05-30 14:12

Kovo 28 d. Ajačo (Korsika, Prancūzija) ligoninėje mirė belgas dviratininkas Daanas Myngheeris („Roubaix Lille Metropole“), kurį kovo 26 d. per „Criterium International“ lenktynes ištiko širdies smūgis.

Kovo 28 d. Maskvoje baigėsi pasaulio šachmatų čempionato Kandidatų turnyras. Jo nugalėtoju tapęs rusas Sergejus Kariakinas iškovojo teisę žaisti mačą dėl pasaulio čempiono vardo su dabartiniu čempionu norvegu Magnusu Carlsenu. Šis mačas numatomas lapkričio 11-30 d. Niujorke.

Kovo 30 d. „Valencia“ futbolo klubas atleido iš trenerio pareigų nuo sezono pradžios dirbusį anglą Gary Neville‘ą.

Kovo 31 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl finansinių pažeidimų trejiems metams iš Europos turnyrų pašalino Dniepropetrovsko „Dnipro“, Baku „Inter“ ir „Targu Mureš“ klubus.

Balandžio 1 d. Keturiskart „Masters“ golfo turnyro nugalėtojas amerikietis Tigeris Woodsas paskelbė, kad praleis šį turnyrą dėl nugaros skausmų. „Masters“ prasidės balandžio 7 d.

Balandžio 1 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato lyderis „Golden State Warriors“ namie pralaimėjo „Boston Celtics“ 106:109 ir nutraukė 54 savo aikštėje laimėtų reguliariojo sezono rungtynių seriją. Ši serija, prasidėjusi 2015 m. sausio 27 d., yra ilgiausia NBA istorijoje.

Balandžio 2 d. Ispanijos futbolo lygos rungtynėse turnyro lyderė „Barcelona“ namie pralaimėjo Madrido „Real“ 1:2 ir nutraukė 39 nepralaimėtų rungtynių seriją.

Balandžio 2 d. Majamio atvirojo teniso čempionato finale baltarusė Viktorija Azarenka nugalėjo rusę Svetlaną Kuznecovą 6:3, 6:2. V.Azarenka laimėjo antrą iš eilės „Premier Mandatory“ kategorijos turnyrą ir tapo trečiąja tenisininke, paeiliui nugalėjusia Indian Velse ir Majamyje (tai anksčiau pavyko tik vokietei Steffi Graf ir belgei Kim Clijsters).

Balandžio 3 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos („Major League“) čempionatas. Čempiono vardą gina „Kansas City Royals“.

Balandžio 3 d. Mirė buvęs futbolininkas ir treneris italas Cesare Maldini (84).

Balandžio 3 d. Bostone baigėsi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Aukso medalius laimėjo keturių šalių sportininkai: vyrų – ispanas Javieras Fernandezas, moterų – rusė Jevgenija Medvedeva, porų – kanadiečiai Meagan Duhamel ir Ericas Radfordas, ledo šokių – prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas.

Balandžio 3 d. 100-ųjų Flandrijos turo dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovakas Peteris Saganas („Tinkoff“). Jis pateko tarp prizininkų per visas trejas ankstyvą pavasarį Belgijoje paeiliui rengiamas klasikines vienos dienos lenktynes (pirmosiose užėmė antrąją vietą, kitose dvejose – pirmąją).

Balandžio 3 d. „Sunday Times“ paskelbė turintis informacijos, kad Londone gyvenantis gydytojas Markas Bonaras skyrė draudžiamų vaistų apie 150 elitinių sportininkų, tarp jų garsių britų futbolininkų, kriketininkų, dviratininkų, boksininkų ir tenisininkų.

Balandžio 3 d. Kolkatoje pasaulio kriketo T20 čempionato finale Vest Indija nugalėjo Angliją. Vest Indija tapo pirmąja komanda, du kartus iškovojusia pasaulio čempionės vardą. Moterų finale Vest Indija nugalėjo titulą gynusią Australiją.

Balandžio 3 d. Kamlopse (Kanada) paaiškėjo pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finalininkės. Laimėjusios pusfinalio rungtynes į finalą 16-ąjį kartą iš eilės pateko JAV ir Kanada. Balandžio 3 d. „Formulės-1“ čempionato Bachreino etapo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Jis laimėjo abu šį sezoną vykusius etapus.

Balandžio 3 d. Majamio atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo japoną Kei Nishikori 6:3, 6:3. N.Džokovičius iškovojo 28-ąjį titulą „Masters 1000“ kategorijos turnyruose ir tapo pirmuoju tenisininku, kuris tris sezonus iš eilės laimėjo abu skirtingose JAV pakrantėse pavasarį rengiamus svarbiausius turnyrus (Indian Velso ir Majamio).