Lietuvos ėjikių komanda pasaulio čempionate – devinta

Romoje (Italija) vykstančiame pasaulio komandų sportinio ėjimo čempionate šeštadienį jėgas išbandė šeši Lietuvos sportininkai. Moterų 20 km varžybose dalyvavo net penkios lietuvės, iš kurių sėkmingiausiai pasirodė geriausia 2015 metų šalies lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Brigita Virbalytė-Dimšienė pasaulio taurės varžybose pasirodė sėkmingiausiai per visą karjerą.<br>AFP/Scanpix nuotr. iš archyvo

Robertas Trakys

May 7, 2016, 11:19 PM, atnaujinta May 26, 2017, 7:12 AM

Distanciją B.Virbalytė įveikė per 1 val. 31 min. 52 sek. bei tarp 104 sportininkių finišavo 22-a. Sportininkę nuo jos asmeninio rekordo, kurį pasiekė praėjusiais metais pasaulio čempionate, skyrė kiek daugiau nei pusantros minutės.

„Į pasaulio taurės varžybas susirenka visos stipriausios planetos ėjikės – kiekvienai komandai gali atstovauti net po penkias sportininkes, todėl konkurencija didelė kaip niekur kitur, – pasakojo B.Virbalytė. – 22 vieta yra tolokai nuo mano septintosios vietos pasaulio čempionate, bet tai aukščiausia mano užimta per visas mano septynias pasaulio taures. Sportinė forma taip pat nėra kol kas tokia, kokią tikiuosi pasiekti Rio de Žaneire, todėl esu patenkinta šiuo startu.“

Lietuvos rekordininkė Neringa Aidietytė užėmė 37 vietą (1 val. 34 min. 6 sek.), Živilė Vaiciukevičiūtė – 54-ą (1 val. 36 min. 14 sek.), o Monika Vaiciukevičiūtė – 76-ą (1 val. 40 min. 48 sek.). Viena geriausių visų laikų šalies ėjikių Kristina Saltanovič iš distancijos pasitraukė neįveikusi nė 10-ies kilometrų.

Šios rungties Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus įvykdė penkios lietuvės, tačiau vienai šaliai atstovauti gali tik trys. Aukštus rezultatus demonstruojančios B.Virbalytė ir N.Aidietytė kelialapius į Rio užsitikrino jau anksčiau, tuo tarpu trečioji sportininkė, vyksianti į Braziliją, paaiškėjo po starto pasaulio komandų čempionate. Ja tapo Ž.Vaiciukevičiūtė, nukonkuravusi sesę Moniką bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvę K.Saltanovič.

„Labai gaila, kad Kristina neatsirinko į olimpines žaidynes. Ji mums visada buvo sektinas pavyzdys“, – apgailestavo B.Virbalytė.

Varžybų nugalėtoja tapo kinė Hong Liu, distanciją įveikusi per 1 val. 25 min. 59 sek. Sidabrą iškovojo meksikietė Maria Guadelupe Gonzalez (1 val. 26 min. 17 sek.), bronzą – kita Kinijos lengvaatletė Shenjie Qieyang (1 val. 26 min. 49 sek.).

Komandų įskaitoje Lietuva tarp 19 šalių, kurios į pasaulio čempionatą delegavo bent po tris sportininkes, užėmė aukštą devintą vietą. Pirmenybių nugalėtojomis tapo kinės, aplenkusios Australijos ir Kolumbijos ėjikes.

Vyrų 20 km varžybose dalyvavęs Marius Šavelskis nuotolį įveikė per 1 val. 26 min. 2 sek. bei tarp 122 sportininkų užėmė 65 vietą. Čempionu tapo kinas Zhen Wangas (1 val. 19 min. 22 sek.), aplenkęs tautietį Zeliną Cai (1 val. 19 min. 34 sek.) bei ispaną Alvaro Martiną (1 val. 19 min. 36 sek.). Sekmadienį pasaulio komandų čempionate vyks vyrų 50 km sportinio ėjimo varžybos.