Pamaina: penkiakovininkės sužibėjo pasaulio taurės finale

Nors Sarasotoje (JAV) vykstantį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalą praleidžia olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė, Lietuvos delegacija be medalio negrįš. Penktadienį baigėsi moterų asmeninės varžybos, kuriose bronzą iškovojo Ieva Serapinaitė, o ketvirta finišavo Gintarė Venčkauskaitė.

Ieva Serapinaitė sustiprino galimybes vykti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.<br>J.Stacevičiaus nuotr. iš archyvo.

May 7, 2016, 8:17 AM, atnaujinta May 26, 2017, 8:58 AM

Fechtavimo rungtyje I.Serapinaitė užėmė trečią vietą (24 pergalės), plaukdama (2 min. 11,97 sek.) ir jodama buvo ketvirta bei į lemiamos kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties trasą išbėgo būdama bendros įskaitos lydere. Po antro šaudymo ruožo lietuvę aplenkė dabartinė pasaulio čempionė vokietė Lena Schoneborn, o prieš pat finišo tiesiąją – vengrė Zsofia Foldhazi.

13 sekundžių komandos draugei pralaimėjo bei geriausią rezultatą tokio rango varžybose užfiksavo ketvirta finišavusi G.Venčkauskaitė. Fechtavimo rungtyje kaunietė buvo aštunta (21 pergalė), plaukime – 34-a (2 min. 26,22 sek.), jojime – devinta, o kombinuotoje rungtyje parodė ketvirtą rezultatą (12 min. 18 sek.).

Iš viso L.Schoneborn surinko 1375 taškus, Z.Foldhazi – 1366, I.Serapinaitė – 1360, o G.Venčkauskaitė – 1347.

Abi lietuvės iškovojo svarbius olimpinio reitingo taškus: I.Serapinaitė dabar jų turi 146, o Londono olimpinių žaidynių dalyvė G.Venčkauskaitė – 130. Vienai šaliai Rio de Žaneire galės atstovauti ne daugiau dviejų penkiakovininkių.

Kelialapį į trečią olimpiadą karjeroje jau užsitikrino L.Asadauskaitė, o kuri iš lietuvių – I.Serapinaitė ar G.Venčkauskaitė – taps antra laimingąja, paaiškės po gegužės pabaigoje Maskvoje (Rusija) vyksiančio pasaulio čempionato.

Šeštadienį vyrų asmeninių varžybų finale dalyvaus Justinas Kinderis.