Čempionių lygos finale – Bukarešto rankininkių sensacija

Bukarešto CSM bent metus bus vadinama stipriausia Europos moterų rankinio komanda. Į Čempionių lygos atkrintamąsias varžybas vos patekusios CSM rankininkės svarbiausiose rungtynėse nuliūdino favorites ir sekmadienį Budapešte iškovojo pagrindinį Europos rankinio trofėjų.

Čempionių lygos finale – Bukarešto rankininkių sensacija<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

2016-05-09 09:41, atnaujinta 2017-05-26 04:55

Finale Bukarešto komanda pranoko Djoro „Audi“ klubą 29:26 (13:12, 22:22, 25:25). Nugalėtojas nulėmė baudinių serija – ir po antrojo kėlinio, ir po pratęsimo rezultatas buvo lygus.

Finalo rungtynėse CSM dukart buvo per plauką nuo pralaimėjimo. Tačiau likus 5 sek. iki antrojo kėlinio pabaigos rezultatą išlygino Bukarešto ekipoje žaidžianti švedė Linnea Torstenson, o likus 10 sek. iki pratęsimo pabaigos tą patį padarė jos komandos draugė, kita švedė Isabelle Gulden.

I.Gulden buvo pagrindinė finalo didvyrė. CSM įžaidėja įmetė daugiau nei pusę komandos įvarčių – net 15!

Baudinių serijos didvyre tapo antroji CSM vartininkė brazilė Mayssa Pessoa. Ji ekscentriškojo futbolo vartininko Bruce‘o Grobbelaaro stiliumi atliekamais judesiais taip sutrikdė varžovių lyderes Nyckle Groot bei Heidi Loke, kad jos baudinius metė labai prastai ir kamuolys dukart tapo lengvu M.Pessoa grobiu.

Tik šį dešimtmetį į rankinio olimpą veržtis pradėjęs CSM klubas Čempionių lygoje žaidė pirmą sezoną. Bukarešto rankininkės antrojo etapo grupėje užėmė vos ketvirtąją vietą, bet ketvirtfinalyje sensacingai eliminavo iki tol nuo sezono pradžios nė vienerių rungtynių nepralaimėjusią „Rostov-Don“ komandą.

Pelenės istoriją CSM pratęsė finalo ketverte, kurio pusfinalyje sutriuškino Skopjės „Vardar“ komandą 27:21 (14:9), o finale, stebint 12 tūkstančių žiūrovų, įveikė ir Djoro ekipą.

2013 ir 2014 metų Čempionių lygos nugalėtoja „Audi“ šeštadienį pusfinalyje įveikė Podgoricos „Budučnost“ komandą 21:20 (11:8). 2015 metų čempionė „Budučnost“ šįkart liko šalia garbės pakylos – rungtynėse dėl trečiosios vietos Podgoricos ekipa nusileido „Vardar“ klubui 28:30 (16:14).

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?