Lietuvos sporto savaitė: irkluotojų ir penkiakovininkės medaliai

Olimpinėms žaidynėms besirengiantys Lietuvos sportininkai praėjusį savaitgalį išbandė jėgas kitose svarbiose varžybose. Lietuviai čempionais netapo, bet be medalių neliko. Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo etape bronzą iškovojo Ieva Serapinaitė, o iš Europos irklavimo pirmenybių mūsų šalies atstovai parsivežė du sidabro ir vieną bronzos apdovanojimų komplektą.

D.Umbraso nuotr. iš archyvo.

Rolandas V. Eidvilas

May 9, 2016, 12:33 PM, atnaujinta May 26, 2017, 3:59 AM

Blogos žinios atskriejo iš Šiaurės Amerikos, kur traumą patyrė NBA atkrintamosiose varžybose kovojantis Jonas Valančiūnas. Tuo tarpu Lietuvoje baigėsi LKL ketvirtfinalio etapas ir paaiškėjo abi pusfinalio poros.

Gegužės 2 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 3:0.

Gegužės 3 d. Ričardas Berankis teniso Pusano atvirojo čempionato („ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo amerikiečiui Alexanderiui Sarkissianui 2:6, 0:3 (pasitraukė). Per praėjusias tris savaites R.Berankis Tolimuosiuose Rytuose vykusiuose „ATP Challenger“ turnyruose laimėjo 13 iš 14 mačų ir iškovojo du titulus.

Gegužės 3 d. LKL ketvirtfinalio serijoje Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 3:0.

Gegužės 5 d. Vilniuje baigėsi Lietuvos šachmatų čempionatas. Aukso medalį laimėjo Tomas Laurušas, sidabro – Titas Stremavičius, bronzos – Vidmantas Mališauskas.

Gegužės 6 d. Prasidėjo „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jose startavo du lietuviai: trečiąjį kartą – Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) ir ketvirtąjį kartą – Ignatas Konovalovas (FDJ).

Gegužės 6 d. LKL ketvirtfinalio serijoje Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo „Šiaulius“ 3:1. Gegužės 6-7 d. Ieva Serapinaitė Sarasotoje (JAV) iškovojo šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo bronzos medalį. Gintarė Venčkauskaitė užėmė ketvirtąją vietą. Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskiemė varžybose nedalyvavo. Vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 13-ąją vietą.

Gegužės 7 d. LKL ketvirtfinalio serijoje Utenos „Juventus“ nugalėjo Prienų-Birštono „Vytautą“ 3:2.

Gegužės 8 d. Lietuvos irkluotojai Europos čempionate Brandenburge (Vokietija) iškovojo tris apdovanojimų komplektus. Sidabro medalius laimėjo Lietuvos porinė keturvietė (Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius) ir vienvietę irkluojantis Mindaugas Griškonis, bronzos – porinė dvivietė (Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris). Finaluose startavo penkios Lietuvos įgulos.

Gegužės 8 d. Stambule pasibaigusiame imtynių olimpiniame atrankos turnyre kelialapio į Rio de Žaneiro žaidynes neiškovojo nė vienas iš šešių dalyvavusių Lietuvos imtynininkų.

Gegužės 8 d. Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė tapo Kaune vykusio pasaulio parodomųjų standartinių šokių čempionato nugalėtojais. Kartu vykusias „Gintarinės poros“ konkurso Lotynų Amerikos šokių varžybas laimėjo rusai Armenas Caturianas ir Svetlana Gudino.

Gegužės 8 d. Atlikus sveikatos tyrimus paaiškėjo, kad Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) dėl čiurnos traumos negalės žaisti likusiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse su „Miami Heat“. J.Valančiūnas susižeidė šeštadienį per trečiąsias rungtynes, po kurių „Raptors“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.