Pasaulio sporto savaitė: pasakiškas Lesterio pirmadienis

Pirmadienį pasaulio sporto sostine tapo nedidelis Anglijos miestas Lesteris. Lesterio futbolo klubas pirmą kartą tapo Anglijos čempionu, o šiame mieste gyvenantis Markas Selby laimėjo pasaulio snukerio čempionato finalo mačą.

„Leicester City“ pasaka tapo realybe.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

May 9, 2016, 12:35 PM, atnaujinta May 26, 2017, 3:59 AM

Kalbų apie Lesterio fenomeną nenutildė net Čempionų lygos pusfinalio dvikovos, kuriose triumfavo ir kelialapius į finalą iškovojo du Madrido klubai „Atletico“ ir „Real“. Savaitgalį savo tradicinę oranžinę spalvą išdavė ir kelioms dienoms rožine spalva nusidažė Nyderlandai. Šioje šalyje įvyko trys pirmieji „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynių etapai.

Gegužės 2 d. Anglijos futbolo lygos rungtynėse taškų praradus Londono „Tottenham Hotspur“ klubui (išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 su Londono „Chelsea“) čempiono vardą likus dviem turams iki turnyro pabaigos pirmą kartą užsitikrino „Leicester City“.

Gegužės 2 d. Šefilde pasaulio snukerio čempionato finale anglas Markas Selby nugalėjo kiną Ding‘ą Junhui 18:14. M.Selby antrą kartą tapo pasaulio čempionu, o Ding‘as buvo pirmasis į finalą patekęs žaidėjas iš Azijos.

Gegužės 3 d. Prancūzijos prokuratūra atliko kratas Prancūzijos teniso federacijos (FFT) būstinėje ir FFT prezidento Jeano Gachassino namuose dėl įtarimų nelegalia bilietų prekyba.

Gegužės 3 d. Madrido „Atletico“ trečią kartą pateko į futbolo Čempionų lygos finalą. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Atletico“ išvykoje pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 1:2 (pirmosios rungtynės 1:0). „Atletico“ finale žaidė 1974 ir 2014 m., bet abukart pralaimėjo.

Gegužės 4 d. Madrido „Real“ pateko į futbolo Čempionų lygos finalą. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Real“ namie nugalėjo „Manchester City“ 1:0 (pirmosios rungtynės 0:0). 10 kartų Čempionų lygos nugalėtoju tapęs „Real“ finale žais 14-ąjį kartą.

Gegužės 5 d. Į futbolo Europos lygos finalą pateko „Liverpool“ ir „Sevilla“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo „Villareal“ 3:0 (pirmosios rungtynės 0:1), „Sevilla“ namie nugalėjo Donecko „Šachtar“ 3:1 (pirmosios rungtynės 2:2).

Gegužės 6 d. Apeldorne (Nyderlandai) prasidėjo 99-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės, kurios finišuos gegužės 29 d. Turine. Praėjusių metų nugalėtojas ispanas Alberto Contadoras nutarė šiais metais nedalyvauti „Giro“ ir visas jėgas skirti „Tour de France“ lenktynėms. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo olandas Tomas Dumoulinas („Giant Alpecin), bet sekmadienį (gegužės 8 d.) bendros įskaitos lyderio marškinėlius perėmė du paeiliui etapus laimėjęs vokietis Marcelis Kittelis („Etixx-Quickstep“).

Gegužės 6 d. Maskvoje ir Sankt Peterburge prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame čempionės vardą gina Kanada. Finalo rungtynės vyks gegužės 22 d. Maskvoje.

Gegužės 6 d. Per Rumunijos futbolo lygos rungtynes nuo širdies smūgio mirė Bukarešto „Dinamo“ ir Kamerūno rinktinės žaidėjas Patrickas Ekengas.

Gegužės 7 d. Miuncheno „Bayern“ užsitikrino ketvirtąjį iš eilės Vokietijos futbolo čempiono vardą.

Gegužės 8 d. Nyderlandų futbolo čempionu 23-ąjį kartą tapo titulą apgynęs Eindhoveno PSV, kuris paskutiniajame ture aplenkė Amsterdamo „Ajax“. Škotijos futbolo čempiono vardą penktą sezoną iš eilės užsitikrino Glazgo „Celtic“.

Gegužės 8 d. Budapešte moterų rankinio Čempionių lygos finale Bukarešto CSM nugalėjo Djoro „Audi“ 29:26 (po baudinių serijos). CSM pirmą kartą tapo Čempionių lygos nugalėtoja.

Gegužės 8 d. Brandenburge (Vokietija) baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (4 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos).

Gegužės 8 d. Madrido atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo britą Andy Murray 6:2, 3:6, 6:3. Tai – 29-asis N.Džokovičiaus titulas „Masters“ turnyruose.