Henrikas Žustautas įrodė savo jėgą – gali krautis lagaminą į Rio

Olimpinė intriga tarp geriausių Lietuvos kanojų sprinterių baigėsi.

Pernai Europos žaidynėse triumfavęs H.Žustautas įrodė, esąs stipriausias tarp Lietuvos kanojininkų 200 m rungtyje.<br>V.Dranginio nuotr.

May 21, 2016, 12:20 PM, atnaujinta May 24, 2017, 8:32 PM

Henrikas Žustautas dar kartą įveikė savo varžovą ir oficialiai įgavo teisę atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Tai paaiškėjo po to, kai Vokietijoje vykstančiame pirmajame 2016 metų sezono planetos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybų etape šeštadienį jis puikiai pasirodė atrankos bei pusfinalio sprinto plaukimuose ir pateko į finalą.

Ten H.Žustautas plauks sekmadienį.

Tuo tarpu kitas Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas varžysis tik B finale, kur kovojama dėl 10-18 vietų.

200 m rungties trečiajame atrankos plaukime H.Žustautas aplenkė visus aštuonis varžovus ir finišavo pirmas (39,609 sek.), o trečiajame pusfinalio plaukime lietuvis vėl tapo nugalėtoju (39,201 sek.).

Antrasis Lietuvos kanojininkas 200 m rungtyje V.Korobovas ketvirtajame atrankos plaukime užėmė trečią (39,933 sek.) vietą, o antrajame pusfinalio plaukime tenkinosi ketvirtąja pozicija (39,703 sekundės).

Tai reiškė, kad H.Žustautas antrą kartą šį sezoną įveikė V.Korobovą ir kitą mėnesį vyksiančio Lietuvos čempionato rezultatai nebeturės reikšmės.

21 metų H.Žustautas dvejais jaunesnį varžovą aplenkė ir prieš dvi savaites varžybose Trakuose, kur iš kovos dėl vienintelio Lietuvai skirto olimpinio bilieto kanojų sprinte iškrito Jevgenijus Šuklinas.

2012 metų Londono olimpinis vicečempionas Trakuose finišavo trečias, per plauką atsilikęs nuo V.Korobovo.

Trakuose užtikrintai laimėjo H.Žustautas.

Būtent jis pernai užėmęs penktąją vietą pasaulio čempionate Italijoje ir buvo laimėjęs šaliai olimpinę vietą.

Duisburge vykstančių dviviečių baidarių 1000 m distancijoje finale šeštadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė penktąją vietą.

Mūsų šalies irkluotojai nuotolį įveikė per 3 min. 10,081 sek.

Nugalėjo baltarusiai Vitalijus Bialko ir Romanas Piatrušenka (3.08,902).

Vyrų dviviečių baidarių 200 m distancijoje finale Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas finišavo aštunti (31,925 sek.).

Nugalėjo ispanai Saulis Craviotto ir Cristianas Toro (31,076 sek.).