Rusų bravūra užtildyta – surengė blogiausią pasaulio čempionatą

Nors Rusijos žiniasklaida kaip susitarusi šaukia valdžios lūpomis, kad sekmadienį pasibaigęs pasaulio ledo ritulio čempionatas buvo itin sėkmingas tiek šaliai, tiek ir Tarptautinei ledo ritulio federacijai (IIHF), tačiau realūs finansiniai skaičiai skiriasi kaip diena nuo nakties. Jau kalbama, kad 2016-ųjų planetos pirmenybėse, kurios vyko Sankt Peterburge ir Maskvoje, pateks į blogiausiai surengtų čempionatų istoriją.

Rusijos prezidentas V.Putinas atvyko į pasaulio ledo ritulio čempionato uždarymą pasidžiaugti sėkmingai surengtu turnyru<br>AFP nuotr.
Kanados ledo ritulininkai laimėjo pasaulio ledo ritulio čempionatą Rusijoje.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

May 23, 2016, 6:25 PM, atnaujinta May 24, 2017, 12:39 PM

„Tai pačios geriausios pirmenybės – sulaukėme tūkstančių sirgalių, arenos lūžo nuo aistruolių“, – tikino Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko.

Maža to, apdovanoti planetos čempione tapusią Kanados nacionalinę rinktinę atvyko ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris padėkojo šios šalies ledo ritulininkams, kad būtent Kanadoje gimė toks puikus žaidimas, o savo šalies sirgalius pasveikino su trečiąja vieta. Ir džiaugėsi puikiai surengtomis varžybomis.

Tačiau pirmenybių organizatoriai ne taip džiūgavo – medaliai ir taurės juos mažiausiai domino. IIHF paskaičiavo, kad Rusijoje surengtos pirmenybės sulaukė mažiausiai susidomėjimo per pastaruosius devynis metus.

V.Mutko raportavo V.Putinui, kad transliacijas iš arenų stebėjo 161 pasaulio valstybės sirgaliai, tačiau jis nutylėjo, kad pajamos už transliacijų pardavimą šįkart sumažėjo net 7 kartus, o susidomėjimas varžybomis, televizijų skaičiavimais, krito net tris kartus.

Nesutraukė čempionatas ir norimų sirgalių skaičiaus. IIHF pateikė, kad rungtynių lankomumas aplenkė tik 2007 metų pirmenybes, kurios taip pat vyko Rusijoje.

34-rias Maskvoje vykusias čempionato dvikovas „VTB Ledovyj dvorec“ arenoje stebėjo 280 tūkst. 903 sirgaliai, o Sankt Peterburgo „Jubilejnyj“ arenoje vykusias 30 batalijų aplankė 136 tūkst. 511 aistruolių.

Rusija tikina, kad tai jos visų laikų geriausias rezultatas – tiek sirgalių į ledo ritulio kovas dar nebuvo atėję.

IIHF teigimu, visas 2016-ųjų pirmenybių rungtynes vidutiniškai arenose stebėjo 6522 žiūrovai ir tai pats blogiausias rezultatas per pastaruosius devynis metus.

Blogiau buvo tik 2007 metais, kai čempionatas vyko taip tap Rusijoje – Maskvoje ir jos priemiestyje Mytyščiuose – tuomet vidutiniškai  per akistatas apsilankė po 6120 žiūrovų. Tuo tarpu 2014 metais Minske vykusiose planetos pirmenybėse vidutiniškai į rungtynes ėjo po 10 tūkst. 231 sirgalių.

Sekmadienį pasibaigusiame pasaulio čempionato finale Kanada 2:0 įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusią Suomiją ir ne tik apgynė titulą, bet ir džiaugėsi aukso medaliais 26-ąjį kartą. Dvikovą stebėjo 11,5 tūkst. sirgalių, o bilietų kainos užsieniečiams siekė nuo 125 iki 320 eurų.

Rusija trečią kartą iš eilės tapo pirmenybių prizininke: šeimininkai, palaikomi 12 tūkst. aistruolių, 7:2 sutriuškino JAV ir džiaugėsi bronza.