Dramatiškas „Giro d'Italia“ lenktynes laimėjo V.Nibali

Važiuodamas visiškai rožiniu dviračiu lenktynių favoritas Vincenzo Nibali užsitikrino antrąjį „Giro d'Italia“ čempiono titulą sekmadienį.

V.Nibali antrą kartą per karjerą laimėjo „Giro d'Italia“ lenktynes.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

AP, Elta ir lrytas.lt

2016-05-29 20:55, atnaujinta 2017-05-23 19:51

Italijos dviratininko šansai pakartoti 2013 metų triumfą atrodė neįmanomi penktadienį, nes jis beveik 5 minutes buvo atsilikęs nuo lyderio Steveno Kruijswiko.

Tačiau 99 kartą rengiamų lenktynių paskutinės dvi dienos buvo dramatiškos.

„Astana“ atstovaujančiam V.Nibali pavyko perimti lyderio marškinėlius, olandui S.Kruijswikui įlėkus į aukštai kalnuose pasitaikiusę sniego užtvarą.

„Buvo labai sunkios „Giro“ lenktynės, bet dabar užplūsta džiaugsmas, – sakė V.Nibali. – Sunkiausia diena man buvo laiko lenktynės, nepavyko jos kaip norėjau, aš nesijaučiau gerai ir turėjau skrandžio problemų.

Bet praėjusią savaitę pradėjau jaustis geriau ir dabar esu viršūnėje. Būti čia su visa šeima yra nuostabu.“

Sekmadienį pasibaigusiose lenktynėse antrąją vietą užėmė kolumbietis Johanas Estebanas Chavesas („Orica GreenEdge“, atliko nuo lyderio 52 sek.), trečiąją – ispanas Alejandro Valverde („Movistar“, atsiliko 1.17).

Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas („Cannondale“, +4:16.34) galutinėje įskaitoje užėmė 120-ąją poziciją, o Ignatas Konovalovas (FDJ, +4:31.38) – 132-ąją.

Sekmadienį vykusiame paskutiniajame – 21-ajame – etape nugalėjo vokietis Nikiasas Arndtas („Giant-Alpecin“). Jis 163 km nuvažiavo per 3 val. 48 min. 18 sek.

R.Navardauskas finišo liniją kirto 47-as, o I.Konovalovas -108-as.