Pasaulio sporto savaitė. „Real“ triumfas, naujos dopingo bangos

Madrido „Real“ dar kartą iškovojo svarbiausią Europos futbolo prizą, italas Vincenzo Nibali triumfavo „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynėse, ilgo dopingo skandalo bangos pasiekė 2008 ir 2012 metų olimpinėse žaidynėse sukčiavusius sportininkus, o portugalas Jose Mourinho pagaliau suraitė parašą ant sutarties su „Manchester United“ klubu. Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Madrido „Real“ tapo šių metų UEFA Čempionų lygos laimėtojai<br>AFP nuotr.

May 30, 2016, 1:53 PM, atnaujinta May 23, 2017, 5:46 PM

Gegužės 24 d. Rusijos olimpinis komitetas paskelbė, kad atlikus pakartotinus tyrimus draudžiamų medžiagų rasta 14 mėginių, kurie buvo paimti iš Rusijos sportininkų per 2008 metų Pekino olimpines žaidynes. Rusijos televizija „Matč“ atskleidė, kad tarp jų yra 10 olimpinių prizininkų.

Gegužės 26 d. Emilijos Redže moterų futbolo Čempionių lygos finale Liono „Olympique“ nugalėjo „Wolfsburg“ 1:1 (baudiniai 4:3). „Olympique“ turnyro nugalėtoju tapo trečiąjį kartą.

Gegužės 27 d. Astanoje baigėsi pasaulio moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kazachstanas (4 aukso, 2 bronzos). Čempionėmis taip pat tapo dvi Kinijos, po vieną JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Italijos boksininkę.

Gegužės 27 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta 23 dopingo mėginiuose, paimtuose per 2012 metų Londono olimpines žaidynes. IOC patikrino 265 Londono žaidynių dalyvių mėginius.

Gegužės 27 d. Ispanas Rafaelis Nadalis paskelbė, kad traukiasi iš atvirojo Prancūzijos teniso čempionato dėl riešo traumos. Devyniskart Prancūzijos čempionato nugalėtojas R.Nadalis iš kovos pasitraukė po pergalės antrojo rato mače.

Gegužės 27 d. „Manchester United“ futbolo klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su portugalu treneriu Jose Mourinho. Pirmadienį (gegužės 23 d.) „United“ paskelbė, kad nutraukė sutartį su iki tol dvejus metus komandą treniravusiu olandu Louisu van Gaalu.

Gegužės 27 d. Daugiau nei šimtas mokslininkų paskelbė viešą laišką Pasaulio sveikatos organizacijai (WHO) ir Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC), kuriame reikalauja nukelti Rio de Žaneiro olimpines žaidynes arba pakeisti jų vietą dėl Zikos viruso grėmės.

Gegužės 28 d. Milane futbolo Čempionų lygos finale Madrido „Real“ nugalėjo Madrido „Atletico“ 1:1 (baudiniai 5:3). „Real“ finale žaidė 14-ąjį kartą, o svarbiausią žemyno klubų prizą iškovojo 11-ąjį kartą.

Gegužės 29 d. Berne pasibaigusiame Europos vyrų gimnastikos čempionate medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos). Rusija užėmė pirmąją vietą ir komandų varžybose.

Gegužės 29 d. Turine finišavo 99-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju antrą kartą tapo tik priešpaskutiniame etape į pirmąją vietą pakilęs italas Vinenzo Nibali („Astana“), antrąją vietą užėmė kolumbietis Estebanas Chavesas („Orica-GreenEdge“), trečiąją – ispanas Alejandro Valverde („Movistar“).

Gegužės 29 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Monako etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Bendrosios įskaitos lyderiu liko vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“), komandos draugą L.Hamiltoną lenkiantis 24 taškais.

Gegužės 29 d. Kiolne vyrų rankinio Čempionų lygos finale Kielcų „Vive“ (Lenkija) nugalėjo Vespremo MVM (Vengrija) 39:38 (po baudinių). Pirmą kartą finale žaidęs „Vive“ tapo pirmuoju Lenkijos klubu, iškovojusiu svarbiausią Europos prizą.