Pergalė boulingo turnyre kauniečiui atnešė 2200 eurų

Aidas Daniūnas laimėjo 2016 metų atvirąjį Maltos čempionatą

Jul 7, 2016, 5:45 PM, atnaujinta May 19, 2017, 2:19 PM

Kaunietis boulingo žaidėjas Aidas Daniūnas laimėjo 2016 metų atvirąjį Maltos čempionatą ir už pergalę susižėrė 2200 eurų prizą (1900 eurų čekį ir 300 eurų žaidimui turnyro rėmėjo kazino).

„Malta Open“ turnyre dalyvavo 99 sportininkai iš 13 šalių. Pirmajame etape jie sužaidė po 12 partijų, kurių rezultatai lėmė kelialapius į antrąjį etapą. A. Daniūnas iš viso pelnė 2673 taškus ir pirmajame etape buvo 10-as.

Toks rezultatas leido praleisti antrąjį etapą, o trečiajame teko 4 partijų serijoje kovoti su 17 sportininkų dėl 10 vietų aštuntfinalyje. Lietuvis pelnė 939 taškus, užėmė 3-ąją vietą ir žengė pirmyn.

Aštuntfinalyje A. Daniūnas 492:401 (234:197, 258:204) nugalėjo olandą Peterį Knijfą, o ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 430:405 (187:222, 243:183) palaužė šeimininkų atstovą Justiną Scicluną.

Pusfinalyje lietuvis susitiko su belgu Bartu Van Kerckhovenu ir nugalėjo jį 414:169 (220:169, 194:205). Finale kauniečio laukė olandas Markas Jacobsas, pusfinalyje įspūdingu stiliumi nušlavęs savo tautietį Jordą van Weereną 515:418 (258:238, 257:180).

Vis dėlto finale olandas tokio rezultatyvumo nepademonstravo ir neprilygo A. Daniūnui. Kaunietis lemiamą turnyro dvikovą laimėjo 488:431 (249:211, 239:220).

„Apie turnyrą sužinojau iš interneto. Komercinių turnyrų vyksta nemažai, bet šis sudomino dėl savo vietos, – pasakojo boulingo žaidėjas. – Dalyvavau savo lėšomis, dalyvavimo kaina – 150 eurų.“

Maltos atvirajame čempionate piniginio prizo dydį lėmė dalyvių skaičius. Jei būtų dalyvavę 100 žaidėjų, prizas čempionui būtų išaugęs 100 eurų. Tačiau ir taip pelnytas laimėjimas yra didžiausias A. Daniūno karjeroje.

„Esu laimėjęs Lenkijoje vietinį turnyrą, ten prizas buvo 300 eurų“, – šypsojosi kaunietis.

Lietuvis vasaros pradžioje turnyre Estijoje užėmė 13-ąją vietą, taip pat yra dalyvavęs rimtuose turnyruose Norvegijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Čekijoje. Būtent į pastarąją šalį A. Daniūnas persikėlė iš Maltos ir šią savaitę vėl bando jėgas turnyre.

„Boulingą žaidžiu apie 7 metus, jis man teikia malonumą, – apie savo pomėgį pasakojo sportininkas. – Esu dirbantis, o didelę dalį laisvalaikio praleidžiu treniruodamasis arba žaisdamas varžybose. Komerciniai turnyrai padeda įgyti patirties.“

Rugpjūčio mėnesį A. Daniūnas su Lietuvos rinktine vyks į Belgijos sostinę Briuselį ir išbandys jėgas Europos čempionate.

„Dėl šios priežasties dabar treniruojosi 4 kartus per savaitę. O kai nenusimato svarbesnių varžybų – 2-3 kartus“, – savo kasdienybę su boulingu apibūdino kaunietis.