Pasaulio sporto savaitė: futbolo margumynai ir dviračių fiesta

Portugalijos, Velso, Vokietijos ir Prancūzijos futbolininkai pateko į Europos čempionato pusfinalį ir pratęs kovą dėl titulo, kuris liko laisvas aštuntfinalyje pralaimėjus Ispanijos rinktinei, iš Vimbldono teniso turnyro jau pirmąją savaitę iškrito pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius, australė Cate Campbell pagerino svarbiausią plaukimo rekordą, dviratininkai pradėjo 103-iąsias „Tour de France“ lenktynes, o Paryžiaus PSG ir „Milan“ futbolo klubai pristatę naujus trenerius.

Prasidėjo „Tour de France“ lenktynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Rolandas V.Eidvilas

2016-07-08 22:28, atnaujinta 2017-05-19 11:12

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Birželio 27 d. Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje čempionės vardą gynusi Ispanija pralaimėjo Italijai 0:2. Kitas aštuntfinalio rungtynes laimėjo ir pirmą kartą į ketvirtfinalį pateko Islandija, nugalėjusi Angliją 2:1. Iškart po pralaimėjimo atsistatydino nuo 2012 metų dirbęs Anglijos rinktinės treneris Roy Hodgsonas.

Birželio 27 d. Londone prasidėjo Vimbldono atvirasis teniso čempionatas, kurio nugalėtojo vardą gina serbas Novakas Džokovičius ir amerikietė Serena Williams.

Birželio 28 d. Prancūzijos futbolo čempionas Paryžiaus PSG klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su ispanu treneriu Unai Emery. Iš „Sevilla“ perėjęs U.Emery pakeitė nuo 2013 metų dirbusį Laurent‘ą Blanc‘ą.

Birželio 29 d. „Milan“ futbolo klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su treneriu Vincenzo Montella, kuris iki tol dirbo Genujos „Sampdoria“.

Birželio 30 d. Marselyje Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje Portugalija nugalėjo Lenkiją 1:1 (baudiniai 5:3). Portugalija penktąjį kartą pateko į pusfinalį.

Birželio 30 d. Teniso Vimbldono atvirojo čempionato antrajame rate antroji pasaulio raketė, pernai finale žaidusi ispanė Garbine Muguruza pralaimėjo slovakei Janai Čepelovai 3:6, 2:6.

Liepos 1 d. 14-kart didžiųjų golfo turnyrų nugalėtojas amerikietis Tigeris Woodsas paskelbė, kad nedalyvaus šių metų Atvirajame čempionate (viename iš keturių golfo didžiųjų turnyrų) dėl vis atsinaujinančių nugaros skausmų. Pasaulio reitinge buvęs jo lyderis T.Woodsas šiuo metu užima tik 594-ąją vietą.

Liepos 1 d. Lilyje Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje turnyro debiutantas Velsas nugalėjo Belgiją 3:1.

Liepos 1 d. Velsietis Ryanas Giggsas nutraukė sutartį su „Manchester United“ futbolo klubu, kuriame praleido 29 metus. Buvusiam „United“ futbolininkui ir trenerio padėjėjui neliko vietos klubo struktūroje atėjus treneriui Jose Mourinho.

Liepos 1 d. „Barcelona“ futbolo klubas dar penkiems sezonams pratęsė sutartį su brazilu Neymaru, kuris Barselonos komandoje žaidžia nuo 2013 metų.

Liepos 1 d. „Manchester United“ futbolo klubas pasirašė vieno sezono sutartį su švedu Zlatanu Ibrahimovičiumi, kuris iki tol ketverius metus žaidė Paryžiaus PSG.

Liepos 2 d. Australė Cate Campbell pagerino 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio rekordą. Brisbeno Didžiojo prizo turnyre ji nuotolį nuplaukė per 52,06 sek. ir 0,01 sek. pagerino 2009 m. pasiektą vokietės Brittos Steffen rezultatą.

Liepos 2 d. Vimbldono atvirajame teniso čempionate pralaimėjimus patyrė pirmoji pasaulio raketė, čempiono vardo gynęs serbas Novakas Džokovičius ir buvusi šio turnyro nugalėtoja čekė Petra Kvitova. Šių metų Australijos ir Prancūzijos atvirųjų čempionatų nugalėtojas N.Džokovičius trečiajame rate pralaimėjo amerikiečiui Samui Querrey 6:7, 1:6, 6:3, 6:7. P.Kvitova antrajame rate pralaimėjo rusei Jekaterinai Makarovai 5:7, 6:7.

Liepos 2 d. Mont Sent Mišelyje prasidėjo 103-iosios „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtojo vardą gina britas Chrisas Froome‘as („Sky“). Dviratininkai finišuos liepos 24 d. Paryžiuje.

Liepos 2 d. Bordo Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje pasaulio čempionė Vokietija nugalėjo Italiją 1:1 (baudiniai 6:5). Vokietija devintąjį kartą pateko į pusfinalį.

Liepos 3 d. Lenkijos ralio nugalėtoju tapo norvegas Andreasas Mikkelsenas („Volkswagen-2“). Jis išsaugojo antrąją vietą pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje, bet nuo lyderio prancūzo Sebastiano Ogier („Volkswagen“) atsilieka net 51 tašku.

Liepos 3 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Austrijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), paskutiniajame rate aplenkęs komandos draugą vokietį Nico Rosbergą. 153 taškus surinkęs N.Rosbergas liko bendrosios įskaitos lyderiu, bet jo persvara prieš L.Hamiltoną sumažėjo iki 11 taškų.

Liepos 3 d. Paryžiuje Europos futbolo čempionato ketvirtfinalyje Prancūzija nugalėjo Islandiją 5:2. Prancūzija penktąjį kartą pateko į pusfinalį.

Liepos 3 d. Judžene JAV lengvosios atletikos olimpiniame atrankos turnyre Justinas Gatlinas pasiekė 100 m bėgimo sezono rekordą (9,80 sek.).

Liepos 3 d. Tamperės (Suomija) policija sulaikė aštuonis Kubos tinklinio rinktinės žaidėjus, kuriems pateikti kaltinimai išprievartavimu. Kubiečiai Tamperėje dalyvavo pasaulio lygos turnyro etape.