Pasaulio sporto savaitė: portugalų ir S.Williams triumfas

Portugalijos rinktinė pirmą kartą tapo Europos futbolo čempione, Lenkijos sportininkai susižėrė daugiausiai aukso medalių Europos lengvosios atletikos pirmenybėse, o amerikietė Serena Williams ir škotas Andy Murray kėlė nugalėtojų taures Vimbldono teniso turnyre. Jis buvo didžiausi nugalėtojai praėjusį savaitgalį pasibaigusiose sporto varžybose.

C.Ronaldo laiko Europos čempionato taurę.<br>AFP nuotr.

2016-07-11 11:25, atnaujinta 2017-05-19 05:59

Liepos 5 d. Buvęs Italijos ministras pirmininkas ir „Milan“ futbolo klubo savininkas Silvio Berlusconi paskelbė už 400 mln. eurų pardavęs klubą neįvardintiems Kinijos investuotojams.

Liepos 6 d. Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) paskelbė, kad nebaus sportininkų, kurių dopingo mėginiuose iki rugsėjo 30 d. ras nedidelį kiekį nuo šių metų pradžios į draudžiamų medžiagų sąrašą įtraukto meldonijaus. Sprendimas priimtas, kai atlikus tyrimus buvo išsiaiškinta, per kiek laiko meldonijus pasišalina iš organizmo.

Liepos 6 d. Barselonos teismas nuteisė „Barcelona“ klubo futbolininką argentinietį Lionelį Messi 21 mėnesį kalėti. Jis nuteistas už tai, kad 2007-2009 metais nuslėpė 4,1 mln. eurų mokesčių. Tiesa, pagal Ispanijos įstatymus laisvės atėmimas turėtų būti pakeistas švelnesne bausme.

Liepos 6 d. Parolimpinis čempionas ir olimpinių žaidynių dalyvis Pietų Afrikos lengvaatletis Oscaras Pistoriusas nuteistas šešerius metus kalėti už draugės, modelio Reevos Steenkamp nužudymą.

Liepos 6 d. Lione Europos futbolo čempionato pusfinalyje Portugalija nugalėjo Velsą 2:0. Įvarčius įmušė Cristiano Ronaldo ir Nani. Portugalija antrą kartą pateko į finalą.

Liepos 7 d. Marselyje Europos futbolo čempionato pusfinalyje Prancūzija nugalėjo pasaulio čempionę Vokietiją 2:0. Abu įvarčius įmušė Antoine‘as Griezmannas. Prancūzija į finalą pateko trečią kartą. Liepos 8 d. Argentinietis treneris Marcelo Bielsa nutraukė vos prieš dvi dienas pasirašytą sutartį su Romos „Lazio“ futbolo klubu.

Liepos 8 d. „Liverpool“ futbolo klubas šešiems sezonams pratęsė sutartį su vokiečiu treneriu Jurgenu Kloppu. Jis „Liverpool“ futbolininkus treniruoja nuo 2015 metų spalio.

Liepos 9 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale titulą gynusi amerikietė Serena Williams nugalėjo vokietę Angelique Kerber 7:5, 6:3. S.Williams septintąjį kartą tapo Vimbldono čempione ir iškovojo 22-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Daugiau Didžiojo kirčio turnyrų (24) yra laimėjusi tik australė Margaret Court. Tą pačią dieną S.Williams su seserimi Venus Williams šeštąjį kartą tapo Vimbldono dvejetų čempionėmis.

Liepos 9-10 d. Baigėsi vyrų krepšinio olimpiniai atrankos turnyrai. Juose tris paskutiniuosius kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo Serbijos, Kroatijos ir Prancūzijos rinktinės.

Liepos 10 d. Bankoke moterų tinklinio pasaulio didžiojo prizo baigiamojo etapo finale Brazilija nugalėjo čempionės vardą gynusią JAV 3:2. Brazilės čempionėmis tapo 11-ąjį kartą, tarp jų – 8-ąjį per pastaruosius 13 metų.

Liepos 10 d. Silverstone „Formulės-1“ pasaulio čempionato Didžiosios Britanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), iškovojęs ketvirtąją pergalę šį sezoną. Čempionato bendrosios įskaitos lyderiu liko penkis etapus laimėjęs ir 168 taškus turintis vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“), bet artimiausias persekiotojas L.Hamiltonas atsilikimą sumažino iki 1 taško.

Liepos 10 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale britas Andy Murray nugalėjo kanadietį Milošą Raoničių 6:4, 7:6, 7:6. A.Murray antrąjį kartą tapo Vimbldono čempionu ir iškovojo trečiąjį Didžiojo kirčio titulą.

Liepos 10 d. Iš „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių devintajame etape dėl ligos pasitraukė dukart jų čempionas ispanas Alberto Contadoras („Tinkoff“). Po pirmosios savaitės pirmauja čempiono vardą ginantis britas Chrisas Froome‘as („Sky“).

Liepos 10 d. Moterų „Giro d‘Italia“ daugiadienių lenktynių nugalėtoja pirmą kartą tapo amerikietė Megan Guarnier („Boels-Dolmans“).

Liepos 10 d. Amsterdame baigėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Lenkija (6 aukso, 5 sidabro, 1 bronzos).

Liepos 10 d. Portugalija pirmą kartą tapo Europos futbolo čempione. Paryžiuje vykusiame finale Portugalija nugalėjo šeimininkę Prancūziją 1:0, įvartį įmušė Ederis. Rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo 6 įvarčius įmušęs prancūzas Antoine‘as Griezmannas.