Paplūdimio tinklininkams - universitetų žaidynių sidabras

Pirmą kartą istorijoje iš Europos universitetų sporto žaidynių (EUSA) medalius parveža Lietuvos paplūdimio tinklininkai. Kroatijoje vykstančiose EUSA žaidynėse sidabrą iškovojo Vilniaus universiteto (VU) atstovai Artūras Vasiljevas ir Lukas Každailis.

Jul 25, 2016, 10:32 AM, atnaujinta May 17, 2017, 9:30 PM

Visas rungtynes grupėje laimėję VU studentai kovoje dėl patekimo į pusfinalį po atkaklios kovos 2-1 (21:18, 16:21, 15:11) nugalėjo Vroclavo aplinkos ir gyvenimo mokslų universiteto (Lenkija) atstovus, o pusfinalyje po tikros dramos 2-1 (21:11, 17:21, 15:13) įveikė Mainco universiteto (Vokietija) studentus.

Tik finale A. Vasiljevas ir L. Každailis 0-2 (19:21, 17:21) turėjo pripažinti Linco universiteto (Austrija) komandos pranašumą.

Vaikinų turnyre varžėsi 20 Europos universitetų ekipų.

Sėkmingai EUSA žaidynėse kovojo ir VU studentės – Ieva Dumbauskaitė ir Urtė Andriukaitytė – tačiau jų žygį link medalių po penkių pergalių iš eilės ketvirtfinalyje sustabdė Linco universiteto (Austrija) atstovės, kurios iškovojo pergalę 2-1 (21:19, 18:21, 15:12).

I. Dumbauskaitei ir U. Andriukaitytei šiose žaidynėse atiteko penktoji vieta tarp 20 komandų. Sidabras vyrų grupėje ir penktoji vieta moterų grupėje tarp stipriausių Europos universitetų paplūdimio tinklinio komandų – istorinis įvykis ne tik pačių jaunuolių biografijoje, tačiau ir universiteto metraščiuose.