Pasaulio sporto savaitė: rusų dopingas ir R.Federerio sprendimas

Sporto šakų federacijos sprendė dopingo liūne paskendusios Rusijos likimą, klubas iš Kolumbijos iškovojo „Libertadores“ futbolo taurę, britas Lewisas Hamiltonas dar labiau nutolo nuo persekiotojų „Formulės-1“ čempionate, o šveicaras Rogeris Federeris pranešė, kad praleis olimpinį teniso turnyrą. Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

16. Rogeris Federeris.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 1, 2016, 11:56 AM, atnaujinta May 17, 2017, 5:24 AM

Liepos 25 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) etikos komitetas buvusiam Vokietijos futbolo sąjungos (DFB) prezidentui Wolfgangui Niersbachui uždraudė metus užsiimti futbolo veikla. Bausmė skirta dėl kyšininkavimo požymių turinčio netinkamo elgesio renkant 2006 metų pasaulio čempionato šeimininkus.

Liepos 25 d. Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) uždraudė septyniems Rusijos plaukikams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Liepos 26 d. Turino „Juventus“ futbolo klubas už 90 mln. eurų iš „Napoli“ įsigijo rezultatyviausią praėjusio sezono Italijos lygos žaidėją argentinietį Gonzalo Higuainą. Tai – trečia didžiausia suma, sumokėta už futbolininko perėjimą (daugiau mokėjo tik Madrido „Real“, įsigydamas Cristiano Ronaldo ir Garethą Bale‘ą).

Liepos 26 d. Šveicaras tenisininkas Rogeris Federeris paskelbė, kad dėl kelio traumos nedalyvaus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir į aikštę grįš tik kitais metais. R.Federeriui vasarį buvo atlikta kelio operacija, po kurios jis dar nėra visiškai atsigavęs.

Liepos 27 d. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) paskelbė, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta 11 dopingo mėginių, paimtų per Londono olimpines žaidynes. Tarp jų – šešių sportininkų, iškovojusių olimpinius medalius.

Liepos 27 d. Futbolo „Libertadores“ taurę iškovojo Medeljino „Atletico Nacional“ (Kolumbija), atsakomosiose finalo rungtynėse namie įveikęs Sangolkio „Independiente del Valle“ (Ekvadoras) 1:0 (pirmosios rungtynės 1:1). „Atletico Nacional“ svarbiausią Pietų Amerikos klubų turnyrą laimėjo antrąjį kartą (pirmąjį – 1989 m.).

Liepos 29 d. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) dėl gausių dopingo taisyklių pažeidimų uždraudė Rusijos sunkiaatlečiams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Liepos 30 d. „Clasica de San Sebastian“ dviračių lenktynių nugalėtoju pirmą kartą tapo olandas Bauke Mollema („Trek-Segafredo“). UCI pasaulio turo lyderiu po 20 iš 28 sezono lenktynių liko slovakas Peteris Saganas („Tinkoff“).

Liepos 31 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad galutinį sprendimą dėl kiekvieno Rusijos sportininko dalyvavimo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse priims speciali trijų žmonių taryba, kurią sudarys IOC medicinos ir mokslo komisijos vadovas Uguras Erdeneras, IOC sportininkų komisijos narė Claudia Bokel ir IOC narys Juanas Antonio Samaranchas-jaunesnysis.

Liepos 31 d. Senece (Slovakija) Europos merginų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Ispaniją 2:1. Prancūzės šios amžiaus grupės aukso medalius laimėjo ketvirtąjį kartą, o ispanės finale pralaimėjo ketvirtąjį kartą per pastaruosius penkerius metus.

Liepos 31 d. Springfilde (Naujasis Džersis, JAV) golfo PGA čempionato nugalėtoju tapo amerikietis Jimmy Walkeris. Tai pirmoji jo pergalė viename iš keturių didžiųjų turnyrų.

Liepos 31 d. Toronte Kanados atvirojo teniso čempionato vyrų finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo japoną Kei Nishikori 6:3, 7:5. Monrealyje moterų finale rumunė Simona Halep nugalėjo amerikietę Madison Keys 7:6, 6:3.

Dėl traumų ar pasirengimo olimpinėms žaidynėms turnyre nedalyvavo daug pajėgiausių tenisininkų, tarp jų amerikietė Serena Williams, britas Andy Murray, ispanas Rafaelis Nadalis, šveicaras Rogeris Federeris.