Į pusfinalį patekęs Giedrius Titenis: „Buvo streso“

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės prasidėjo ir Lietuvos plaukikams. Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungties atrankos varžybose startavo du lietuviai – 27-erių Giedrius Titenis ir 19-metis Andrius Šidlauskas. Kvalifikacijos barjerą pavyko įveikti vienam.

Giedrius Titenis prieš ketverius metus Londono olimpinėse žaidynėse plaukė finale.<br>Reuters/Scanpix nuotr. iš archyvo
Andrius Šidlauskas 100 m nuotolyje užėmė 23 vietą.<br>Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2016-08-06 20:51, atnaujinta 2017-05-16 16:22

Pirmasis pasirodė trečiame atrankos plaukime startavęs Europos žaidynių čempionas A.Šidlauskas. Panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 0,59 sek. bei savo plaukime buvo antras, tačiau tai neužtikrino vietos pusfinalyje.

Pajėgiausiame – šeštame – plaukime dalyvavo pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas G.Titenis. Nuotolį Lietuvos plaukikas įveikė per 59,90 sek. bei finišavo penktas, nors po pusės nuotolio buvo antras (27,51 sek.).

„Buvo sunku plaukti. Pradžioje pavargau, todėl finišas buvo labai sunkus – per daug išnaudojau jėgų. Buvo šiek tiek streso – vis dėlto pirmas startas, todėl jaučiu didesnį jaudulį nei visada. Toliau bus tik geriau“, – po kvalifikacijos kalbėjo G.Titenis.

Tarp visų dalyvių G.Titenio rezultatas buvo 12-as, A.Šidlausko – 23-ias. Varžybose dalyvavo 46 sportininkai.

„Tai vienas svarbiausių startų per ketverius metus. Daugiau dėmesio, daugiau įtampos – juk čia olimpiada. Norisi pačiam geriau startuoti“, – sakė G.Titenis.

Greičiausiai atrankoje plaukė pasaulio rekordą pagerinęs britas Adamas Peaty – 57,55 sek. Antrą laiką užfiksavo japonas Yasuhiro Koseki (58,91 sek.), trečią – brazilas Felipe Franca (59,01 sek.).

Prieš ketverius metus Londono olimpinėse žaidynėse G.Titenis šioje rungtyje užėmė aštuntą vietą.

100 m plaukimo krūtine rungties pusfinaliai vyks jau šią naktį – 5.06 val. Lietuvos laiku. Sekmadienį analogiškoje distancijoje olimpinės čempionės titulo gynimą pradės Rūta Meilutytė.