R. Meilutytė neria į baseiną: kas jos laukia, be J. Jefimovos?

Rūta Meilutytė buvo Lietuvos paruošta staigmena per 2012 metų Londono olimpines žaidynes. Iki tol jokių pergalių suaugusiųjų varžybose neiškovojusi penkiolikametė sudrumstė Londono baseino vandenis, laimėjo 100 m plaukimo krūtine varžybas ir iškovojo aukso medalį.

R.Meilutytės treneris nepatenkintas sprendimu.<br>„Reuters“ nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2016-08-07 13:15, atnaujinta 2017-05-16 14:59

Po Londono žaidynių jauniausia visų laikų Lietuvos olimpietė pradėjo dominuoti šios rungties varžybose. Ji pagerino pasaulio rekordą, tapo 2013 metų pasaulio čempione ir 2016 metų Europos čempione, laimėjo medalių neolimpinėje 50 m distancijoje.

Plaukdama 100 m krūtine R.Meilutytė didžiuosiuose turnyruose aukso neiškovojo tik kartą. Kazanėje vykusiame 2015 metų pasaulio čempionate lietuvė atsiliko nuo rusės Julijos Jefimovos ir tenkinosi sidabru.

J.Jefimova iki paskutinųjų akimirkų nežinojo, ar jai bus leista startuoti Rio de Žaneire. Vis dėlto rusė sulaukė jai palankaus sprendimo ir mes iššūkį šios rungties Londono olimpinei čempionei.

Rusė bus ne vienintelė rimta R.Meilutytės varžovė. Geriausias šio sezono rezultatas priklauso tik šiais metais į elitą įsiveržusiai lietuvės bendraamžei 19-metei amerikietei Lilly King (1:05,20). Sezono geriausiųjų lentelės antrojoje vietoje – 24-erių J.Jefimova (1:05,70), o pasaulio rekordininkė R.Meilutytė šiais metais – tik trečia (1:05,82).

Kas dar kelia grėsmę Lietuvos olimpinei vilčiai? Labai greitai plaukia kita amerikietė Katie Melli, pernai tapusi Panamerikos žaidynių čempione, prie lyderių priartėjo australė Georgia Bohl, svarbiausioms varžyboms visada gerai pasirengia 2015 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja jamaikietė Alia Atkinson (jos šio sezono rezultatas tik 12-as, bet A.Atkinson jau įpratino varžoves, kad labai padidina greitį per didžiuosius turnyrus).

Tačiau šių metų Europos čempionato prizininkėms islandei Hrafnhildur Luthersdottir ir britei Chloe Tutton bus nelengva patekti bent į finalą.

Prieš ketverius metus greta R.Meilutytės ant garbės pakylos stovėjusi amerikietė Rebecca Soni jau baigė sportininkės karjerą. Trečioji Londono prizininkė japonė Sattomi Suzuki pastaraisiais metais plaukė daug lėčiau, bet iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro žaidynes.

„Sports Illustrated“ prognozė: 1. L.King (JAV), 2. R.Meilutytė, 3. K.Meili (JAV).

Atrankos plaukimas, kuriame dalyvaus R.Meilutytė, prasidės 19 val. 52 min. Lietuvos laiku.