Lietuvos sporto savaitė. Krepšinio rinkoje – veiksmas

Nuo praėjusio savaitgalio visus sporto įvykius nustelbia olimpiniai startai. Tačiau praėjusią savaitę įdomybių buvo ne tik Brazilijoje: tenisininkas Laurynas Grigelis iškovojo pirmą šį sezoną titulą, Lietuvos rankinio federacija paskyrė naują moterų rinktinės trenerį, o liepos mėnesį variantus tik svarstę krepšininkai nuo pirmųjų rugpjūčio dienų puolė pasirašinėti sutartis.

A.Milaknis grįžo į „Žalgrį“.<br>P.Mantauto nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 8, 2016, 2:25 PM, atnaujinta May 16, 2017, 12:51 PM

Naujus darbdavius rado buvę rinktinės žaidėjai Martynas Pocius, Artūras Milaknis ir Mindaugas Lukauskis, dar keli garsūs Lietuvos krepšininkai ir treneris Rimas Kurtinaitis.

Rugpjūčio 1 d. Krepšininkas Gediminas Orelikas pasirašė sutartį su Bandirmos „Banvit“ (Turkija). Praėjusius tris sezonus G.Orelikas žaidė Vilniaus „Lietuvos ryte“.

Rugpjūčio 1 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneriu paskirtas danas Bo Miltonas Andersenas. Jis pakeitė iš pareigų pasitraukusį Antaną Skarbalių.

Rugpjūčio 2 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Larry Drew, praėjusį sezoną žaidusiu Prancūzijos lygoje ir NBDL.

Rugpjūčio 2 d. Treneris Rimas Kurtinaitis sudarė dviejų sezonų sutartį su Kantu „Pallacanestro“ krepšinio klubu, praėjusį sezoną Italijos lygoje užėmusiu 11-ąją vietą.

Rugpjūčio 4 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su Tadu Klimavičiumi, praėjusius du sezonus žaidusiu Vokietijos lygoje.

Rugpjūčio 4 d. Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Martynas Pocius pasirašė sutartį su Mursijos UCAM (Ispanija). Praėjusį sezoną M.Pocius žaidė Kauno „Žalgiryje“.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) beisbolo rinktinė Tel Avive laimėjo Europos čempionato bronzos medalius. Mažajame finale lietuviai nugalėjo Izraelį 11:3. Čempionate dalyvavo keturios komandos.

Rugpjūčio 5 d. Įvyko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymas. Žaidynėse dalyvauja 67 Lietuvos sportininkai, per atidarymą šalies vėliavą nešė buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt.

Rugpjūčio 5 d. Krepšininkas Egidijus Mockevičius pasirašė sutartį su „Brooklyn Nets“.

Rugpjūčio 6 d. Olimpinių žaidynių teniso turnyro pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo australui Johnui Millmanui 0:6, 0:6. Tai – pirmasis olimpinių turnyrų istorijoje mačas, pasibaigęs sausu rezultatu.

Rugpjūčio 6 d. Laurynas Grigelis tapo teniso turnyro Jūrmaloje („ITF Futures“) nugalėtoju. Jis finale įveikė latvį Mikelį Libietį 6:4, 7:5. Tai – 15-asis L.Grigelio titulas karjeroje ir pirmasis šį sezoną.

Rugpjūčio 6 d. Olimpinių žaidynių plaukimo varžybose Giedrius Titenis 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje užėmė 10-ąją vietą. Andrius Šidlauskas tos pačios rungties atrankoje užėmė 23-ąją vietą.

Rugpjūčio 6 d. Olimpinių žaidynių dviračių plento grupinėse lenktynėse Ramūnas Navardauskas užėmė 35-ąją vietą, Ignatas Konovalovas – 65-ąją.

Rugpjūčio 6 d. Olimpinių žaidynių gimnastikos daugiakovės atrankos varžybose Robertas Tvorogalas užėmė 42-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Rugpjūčio 6 d. Olimpinių žaidynių irklavimo varžybų atrankoje dvi iš penkių startavusių Lietuvos valčių iškovojo kelialapius į pusfinalį, viena – į ketvirtfinalį.

Rugpjūčio 7 d. Lukas Mugevičius teniso turnyro Telavyje (Gruzija; „ITF Futures“) finale pralaimėjo ukrainiečiui Oleksandrui Bielinskiui 4:6, 2:6. L.Mugevičius dar nėra laimėjęs nė vieno vienetų titulo.

Rugpjūčio 7 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su Artūru Milakniu. Jis į „Žalgirį“ grįžo po metų pertraukos.

Rugpjūčio 7 d. Olimpinių žaidynių plaukimo varžybose Rūta Meilutytė 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje užėmė 4-ąją vietą ir pateko į finalą. 100 m nugara plaukęs Danas Rapšys atrankos etape užėmė 24-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Olimpinių žaidynių dviračių plento grupinėse lenktynėse Daiva Tušlaitė užėmė 34-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Olimpinių žaidynių bokso turnyro (iki 69 kg) pirmajame rate Eimantas Stanionis nugalėjo kiną Liu Wei.

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmosiose olimpinių žaidynių rungtynėse iššvaistė 30 taškų persvarą, bet nugalėjo Braziliją 82:76.

Rugpjūčio 7 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju Mindaugu Lukauskiu.