Pasaulio sporto savaitė. Olimpinė šventė ir P. Pogba sutartis

Dar viena amerikiečio Michaelo Phelpso pergalė olimpiniame plaukimo baseine, pirmieji Vietnamo ir Kosovo olimpiniai aukso medaliai, naujas dopingo skandalas Kenijos lengvojoje atletikoje, Tarptautinio paralimpinio komiteto sprendimas neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir rekordinė prancūzo futbolininko Paulio Pogbos sutartis.

P.Pogba sukirto rankomis su „Manchester United“.<br>AP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 8, 2016, 2:48 PM, atnaujinta May 16, 2017, 12:51 PM

Tai – įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai, kurių buvo gausu ne vien Rio de Žaneiro olimpinėse arenose.

Rugpjūčio 1 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) patenkino pasaulio čempionės, britės dviratininkės Lizzie Armistead skundą. Jungtinės Karalystės antidopingo agentūra buvo ją nušalinusi dėl antidopingo taisyklių pažeidimų.

Rugpjūčio 1 d. Argentinos futbolo rinktinės treneriu paskirtas Edgaro Bauza. Jis pakeitė nuo 2014 metų dirbusį, bet po Amerikos taurės turnyro pasitraukusį Gerardo Martino.

Rugpjūčio 2 d. Ketvirtoji pasaulio teniso raketė šveicaras Stanislasas Wawrinka paskelbė, kad dėl nugaros traumos nedalyvaus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Anksčiau žaisti olimpiniame turnyre irgi dėl traumos atsisakė jo tautietis Rogeris Federeris bei dar trys pirmojo dešimtuko tenisininkai.

Rugpjūčio 3 d. Belgijos futbolo federacija rinktinės treneriu paskyrė ispaną Roberto Martinezą. Jis pakeitė po Europos čempionato pasitraukusį Marcą Wilmotsą.

Rugpjūčio 3 d. Rio de Žaneire prasidėjo olimpinių žaidynių varžybos. Likus dviem dienoms iki žaidynių atidarymo pirmasis startavo moterų futbolo turnyras, kurio pirmosiose rungtynėse Švedija nugalėjo Pietų Afriką 1:0.

Rugpjūčio 4 d. Tarptautinis olimpinis komitetas paskelbė, kad prieš savaitę sudaryta speciali peržiūros komisija leido olimpinėse žaidynėse dalyvauti 271 Rusijos sportininkui. Rusija planavo į žaidynes siųsti 389 sportininkus.

Rugpjūčio 5 d. Rio de Žaneiro policija sulaikė į olimpines žaidynes atvykusį marokietį boksininką Hassaną Saadą. Jis apkaltintas seksualiniu priekabiavimu.

Rugpjūčio 5 d. Įvyko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymas. Žaidynėse vyks 28 sporto šakų varžybos, kuriose dalyvaus apie 11 tūkst. sportininkų iš 206 šalių ir pirmą kartą sudarytos pabėgėlių komandos.

Rugpjūčio 6 d. Pirmąja Rio de Žaneiro olimpine čempione tapo amerikietė Ginny Thrasheer. Šeštadienį anksti ryte ji laimėjo šaudymo pistoletu iš 10 m atstumo varžybas.

Rugpjūčio 6 d. Pirmąjį Vietnamo istorijoje olimpinį aukso medalį iškovojo šaulys Hoangas Xuanas Vinhas. Jis laimėjo šaudymo pistoletu iš 10 m atstumo varžybas.

Rugpjūčio 6 d. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių plento grupines lenktynes laimėjo belgas Gregas van Avermaetas.

Rugpjūčio 6 d. Britų dienraštis „The Sunday Times“ ir vokiečių televizija ARD paskelbė įrašą, kuriame, kaip teigiama, Kenijos lengvosios atletikos olimpinės delegacijos vadybininkas Majoras Michaelas Rotichas reikalauja kyšio už tai, kad įspėtų sportininkus apie dopingo patikrinimus.

Rugpjūčio 7 d. Tarptautinis paralimpinis komitetas (IPC) dėl gausių antidopingo taisyklių pažeidimų uždraudė Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse.

Rugpjūčio 7 d. Rio de Žaneiro olimpinėse varžybose dėl stipraus vėjo atšauktos visos sekmadienį planuotos irklavimo varžybos.

Rugpjūčio 7 d. Paskelbta, kad klubai susitarė dėl prancūzo futbolininko Paulio Pogbos perėjimo iš Turino „Juventus“ į „Manchester United“. „United“ įsipareigojo už žaidėją sumokėti 100 mln. svarų (131 mln. eurų) – didžiausią sumą futbolo istorijoje.

Rugpjūčio 7 d. Pirmąjį Kosovo istorijoje olimpinį aukso medalį laimėjo dziudo imtynininkė Majlinda Kelmendi. Ji nugalėjo svorio kategorijoje iki 52 kg. Kosovas pirmą kartą dalyvauja olimpinėse žaidynėse.

Rugpjūčio 7 d. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių teniso turnyro pirmajame rate pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius pralaimėjo argentiniečiui Juanui Martinui Del Potro, kuris pastaruosius dvejus metus dėl traumų žaidžia labai mažai ir reitinge užima 141-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Amerikietis plaukikas Michaelas Phelpsas iškovojo 19-ąjį karjeroje olimpinį aukso medalį. Rio de Žaneiro žaidynėse jis su komandos draugais laimėjo estafetės 4x100 m laisvuoju stiliumi varžybas. M.Phelpsas yra daugiausiai olimpinių aukso medalių iškovojęs sportininkas.

Rugpjūčio 7 d. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių plaukimo varžybose per dvi pirmąsias dienas buvo pagerinti penki pasaulio rekordai. Juos pasiekė britas Adamas Peaty (100 m krūtine), vengrė Katinka Hosszu (400 m kompleksinis plaukimas), švedė Sarah Sjostrom (100 m peteliške), amerikietė Katie Ledecky (400 m laisvuoju stiliumi) ir Australijos moterų estafetės komanda (4x100 m laisvuoju stiliumi).

Rugpjūčio 7 d. Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse praėjusio sezono asociacijos taurės laimėtojas „Manchester United“ nugalėjo šalies čempioną „Leicester City“ 2:1.