Be medalio: R.Meilutytė liko septinta, J.Jefimovai – sidabras

Rūtai Meilutytei Rio olimpiniame „Aquatics“ baseine ne tik nepavyko apginti olimpinės čempionės titulo, bet net neteko priartėti prie apdovanojimų pakylos.

R.Meilutytė po finalo neslėpė apmaudo.<br>V.Dranginio (LTOK) nuotr.
R.Meilutytė.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
J.Jefimova ir R.Meilutytė.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
L.King.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
Iš dopingo šešėlio neištrūkstanti J.Jefimova iškovojo sidabrą.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
Amerikiečių triumfas: L.King (kairėje) iškovojo auksą, K.Meili – bronzą.<br>„Reuters“/“Scanpix“ nuotr.
Finalas.<br>V.Dranginio (LTOK) nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Aug 9, 2016, 4:59 AM, atnaujinta May 16, 2017, 11:23 AM

Tuo metu, kai Lietuvoje aušo antradienio rytas, o olimpinis Rio palydėjo pirmadienį, 19-metė lietuvė šeštuoju takeliu yrėsi medalių link. Tačiau Londono olimpinė čempionė rungtį įveikė tik per 1 min. 07,32 sek. ir liko vos septinta.

Vėlyvą vakarą prie olimpinio baseino R.Meilutytę palaikė broliai Margiris ir Mindaugas, Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, būrys Lietuvos sirgalių, tačiau įtampos neatlaikiusi 19-metė pametė pergalės kelią.

Olimpine čempione, kaip ir prognozavo plaukimo ekspertai, tapo Lilly King. 19-metė amerikietė distanciją įveikė per 1 min. 04,93 sek. ir pagerino olimpinį rekordą.

Sidabrą iškovojo žiūrovų nušvilpta rusė Julija Jefimova – dopingo šešėlio apgaubta 24 metų Rusijos atstovė rungtį įveikė per 1 min. 05,50 sekundės.

Bronzos medalis atiteko amerikietei Katre Meili – 1 min. 05,69 sek.

Paprastai galingai startuojanti R.Meilutytė finalą pradėjo sustingusi – įpusėjus rungčiai lietuvė buvo 3 vietoje (30,65 sek.). Po pirmųjų 50 metrų tvirtai pirmavo L.King (30,22 sek.), o J.Jefimova buvo ketvirta (30,70).

Tačiau antrojoje plaukimo dalyje R.Meilutytės greitis lėtėjo, ir būsimos medalininkės nutolo nepavejamai.

100 metrų krūtine finalas:

1. Lilly King (JAV) 1 min. 04,93 sek.

2. Julija Jefimova (Rusija) 1 min. 05,50 sek.

3. Katie Meili (JAV) 1 min. 05,69 sek.

4. Jinglin Shi (JAV) 1 min. 06,37 sek.

5. Rachel Nicol (Kanada) 1 min. 06,68 sek.

6. Hrafnhildur Luthersdottir (Islandija) 1 min. 07,18 sek.

7. Rūta Meilutytė (Lietuva) 1 min. 07,32 sek.

8. Alia Atkinson (Jamaika) 1 min. 08,10 sek.

Tai buvo vienas prasčiausių R.Meilutytės pasirodymų per karjerą ir prasčiausias Rio. Lietuvos plaukikė kvalifikacijoje distanciją įveikė per 1 min. 6,35 sek., o rezultatas pusfinalyje buvo kuklesnis – 1 min. 6,44 sekundės.

Abu kartus bendrojoje įskaitoje R.Meilutytė finišavo ketvirta.

2012 metais Londone R.Meilutytė šios rungties finale distanciją įveikė per 1 min. 05,47 sek. ir varžovėms nepaliko jokių vilčių.