Olimpinis trečiadienis: kas įvyko ir ką galbūt praleidote?

100 metrų plaukimas laisvuoju stiliumi – labiausiai vertinama šios sporto šakos rungtis, o jos nugalėtojas dažnai vadinamas greičiausiu pasaulio plaukiku.

F.Al Deehani čempionu tapo po olimpine vėliava.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Rolandas V.Eidvilas

2016-08-11 12:36, atnaujinta 2017-05-16 05:25

Rio de Žaneire greičiausiojo vardas netikėtai atiteko visus varžovus aplenkusiam 18-mečiui australui Kyle‘ui Chalmersui, o pagrindiniu favoritu laikytas jo tautietis Cameronas McEvoy finišavo tik septintas. Sidabro medalį iškovojo belgas Pieteris Timmersas, bronzos – šios rungties Londono žaidynių čempionas amerikietis Nathanas Adrianas.

Šveicaras dviratininkas Fabianas Cancellara įteikė sau nuostabią dovaną karjeros pabaigos proga. Dar pernai paskelbęs, kad šis sezonas bus paskutinis, 35-erių F.Cancellara trečiadienį laimėjo Rio de Žaneiro žaidynių atskiro starto lenktynes.

Sidabro medalį iškovojo olandas Tomas Dumoulinas, bronzos – šių metų „Tour de France“ lenktynių nugalėtojas Chrisas Froome‘as. Šios rungties varžybose Spartako pravardę turintis F.Cancellara triumfavo antrą kartą – prieš aštuonerius metus jis buvo stipriausias Pekine. Be to, šveicaras yra keturiskart atskiro starto lenktynių pasaulio čempionas.

Moterų atskiro starto lenktynes trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės, likus vienai dienai iki 43-ojo gimtadienio, laimėjo amerikietė Kristin Armstrong. Ji po Londono žaidynių jau buvo baigusi karjerą, bet pernai vėl sėdo ant dviračio ir pasiryžo kovoti dėl dar vieno olimpinio apdovanojimo. Rio de Žaneiro trasoje amerikietė 5,55 sek. aplenkė po diskvalifikacijos už dopingo vartojimą grįžusią rusę Olgą Zabelinskają.

Šaudymo į skriejančius taikinius olimpiniu čempionu tapęs kuveitietis Fehaidas Al Deehani per apdovanojimą neišgirdo savo šalies himno. Tarptautinis olimpinis komitetas pernai sustabdė Kuveito olimpinio komiteto narystę dėl vyriausybės kišimosi, bet leido F.Al Deehani startuoti nepriklausomų olimpiečių komandoje.

Kuveitiečiui buvo pasiūlyta nešti IOC vėliavą per Rio de Žaneiro žaidynių atidarymą, bet jis šios garbės atsisakė. 49-erių F.Al Deehani yra vienintelis olimpinius medalius laimėjęs Kuveito sportininkas. 2000 ir 2012 metų žaidynėse šis šaulys iškovojo bronzos apdovanojimus.

2012 metų olimpinė čempionė Meksika ir 2004 bei 2008 metų olimpinė čempionė Argentina nepateko į futbolo turnyro ketvirtfinalį. Dvi galingas Lotynų Amerikos futbolo valstybes už borto paliko Hondūras (šios šalies rinktinė trečiadienį lemiamose rungtynėse sužaidė 1:1 su Argentina) ir Korėja (nugalėjo Meksiką 1:0). Tik paskutiniajame ture į atkrintamąsias varžybas įsiveržė Vokietija, net 10:0 sutriuškinusi Fidžio futbolininkus (vokietis Niklasas Petersenas įmušė penkis įvarčius). Ketvirtfinalyje šeštadienį susitiks: Brazilija – Kolumbija, Korėja – Hondūras, Nigerija – Danija ir Portugalija – Vokietija.