Olimpinis ketvirtadienis: Lietuvos šventė ir svarbiausi įvykiai

Estija, kaip ir Lietuva, pirmąjį medalį iškovojo irklavimo varžybose. Estų įgula užėmė trečiąją vietą vyrų porinių keturviečių lenktynėse. 37 metų Tonu Endreksonas Rio de Žaneiro bronzą pridėjo prie 2008 metų Pekino sidabro, kurį laimėjo irkluodamas porinėje dvivietėje su šios sporto šakos legenda Juri Jaansonu.

D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė Lietuvai iškovojo pirmąjį medalį.<br>AP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 12, 2016, 1:32 PM, atnaujinta May 16, 2017, 3:16 AM

J.Jaansonas po Pekino žaidynių baigė karjerą, o T.Endreksonas persėdo į kitą valtį ir su jaunesniais komandos draugais pratęsė Estijos irklavimo pergalių tradicijas. Labai nedaug iki medalių trūko kitai Estijos ketveriukei – moterų fechtavimosi špaga komandų varžybose estės užėmė ketvirtąją vietą.

Pagrindinė favoritė amerikietė Simone Biles neleido varžovėms sukurti staigmenos ir laimėjo moterų gimnastikos daugiakovės varžybas. S.Biles nuo 2013 iki 2015 metų net dešimt kartų tapo pasaulio čempione, o Rio de Žaneire iškovojo antrą aukso medalį. Prieš kelias dienas ji vedė JAV rinktinę į pergalę komandų varžybose. Amerikietės daugiakovės čempionėmis tapo jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse iš eilės. Vyrų daugiakovės auksą antrose žaidynėse iš eilės iškovojo japonas Kohei Uchimura.

Septyniukių regbio debiutas olimpinių žaidynių programoje tapo didžia švente Ramiajame vandenyne esančiam Fidžio salynui. Fidžio regbininkai olimpinio turnyro finale sutriuškino Didžiosios Britanijos komandą 43:7 ir tapo pirmaisiais šios sporto šakos olimpiniais čempionais. Vos 900 tūkstančių gyventojų turintis Fidžis iki Rio de Žaneiro žaidynių nebuvo laimėjęs nė vieno olimpinio medalio!

Pagerbiant 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi olimpines čempiones buvo atliekami du himnai. Vienodą rezultatą pasiekė ir aukso medalius iškovojo dvi šios rungties olimpinį rekordą pagerinusios sportininkės iš kaimyninių valstybių: kanadietė Penelope Oleksiak ir amerikietė Simone Manuel. 16-metė P.Oleksiak iškovojo pirmąjį šiose žaidynėse Kanados aukso medalį, o 20-metė S.Manuel tapo pirmąja juodaode moterų plaukimo olimpine čempione. Praėjusį kartą per plaukimo varžybas dviejų aukso medalių reikėjo 2000 metais, kai Sidnėjuje amerikiečiai Gary Hallas ir Anthony Ervinas kartu džiaugėsi pergale nuplaukę 50 metrų laisvuoju stiliumi.

Kinė Chen Xinyi tapo pirmąja plaukike, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pagauta dėl draudžiamų medžiagų vartojimo. Teigiamas buvo jos dopingo testas, paimtas sekmadienį po plaukimo 100 metrų peteliške finalo, kuriame Chen Xinyi užėmė ketvirtąją vietą. Dėl dopingo įkliuvo ir bulgarė lengvaatletė Silvija Danekova, kuriai nebus leista startuoti 3000 metrų bėgimo su kliūtimis varžybose. Ši sportininkė Brazilijoje buvo patikrinta dar prieš olimpines žaidynes – liepos 26 dieną.